Воєнний стан: як військовому подати рапорт на звільнення

Поділитися
Воєнний стан: як військовому подати рапорт на звільнення © Генеральний штаб ЗСУ
Часто військовослужбовці стикаються з труднощами.

З перших днів війни, яку розпочала Росія, на захист нашої країни стало багато військовослужбовців. Вони можуть звільнитися зі служби, якщо на це є передбачені законом підстави. Але зазвичай вони потрапляють у ситуації, коли рапорт на звільнення відмовляються прийняти.

Юристка Неля Романенко пояснила, як діяти в такій ситуації. За її словами, найкращий варіант – подати рапорт особисто у стройову, проконтролювати щоб його зареєстрували, дізнатись дату реєстрації і вхідний номер.

«Можливий варіант з поштою. У стройовій частині можуть наполягати, що ви маєте особисто звернутись з рапортом, але це не означає, що ви маєте його особисто принести у стройову. Статут таких вимог не містить. Краще було б, якщо рапорт йде від самого військовослужбовця (він є відправником; до речі, рекомендовані листи на ваше ім'я з Укрпошти по місцю реєстрації може отримувати родич). Ви можете підписати рапорт, відправити його своїм родичам, які потім відправлять всі документи «Укрпоштою» цінним листом з описом (з описом - обов'язково). На «Укрпошті» нададуть відомості, за яким можна відслідковувати рух, отримання листа», — пояснила вона.  

До рапорту додаються документи у нотаріально посвідчених копіях (підтвердження відповідної обставини для звільнення). Інші документи не вимагаються.

Загальний строк розгляду рапорту на звільнення - 30 діб (так як строк не встановлений Інструкцією з діловодства, то застосовується положення щодо всіх інших документів, строк виконання яких не визнаний - 30 днів).

Вона підкреслила, що графу «Відправник» вписує військовий особисто або сам відправник, на «Укрпошті» не перевіряють документи відправника. Та порекомендувала вказувати саме військовослужбовця. Бо інші особи не можуть подати рапорт за нього.

Військовослужбовець при подачі рапорту має бути в строю. Він має подавати рапорт саме на ім'я комбригу. Вже потім він клопоче по суті рапорту до оперативного командування.

Крім того, погодження рапорту з усіма начальниками (командирами) - зазвичай практика склалась таким чином, що це погодження робить сам військовослужбовець. Але по суті це ніде не прописано. Це обов'язок стройової частини.

Нагадаємо, до якого віку можуть призивати під час мобілізації. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі