Воєнний стан: чи може бути посилення мобілізації

Поділитися
Воєнний стан: чи може бути посилення мобілізації © 66 окрема механізована бригада імені Мстислава Хороброго
Останнім часом кількість випадків видачі повісток у громадських місцях збільшилась.

Верховна Рада України підтримала внесені президентом Володимиром Зеленським законопроєкти про продовження дії воєнного стану в Україні та загальної мобілізації у зв’язку із російською агресією до лютого 2024 року. Зараз чоловіки призовного віку продовжують отримувати повістки та можуть вступити до лав ЗСУ.

Речник Полтавського обласного ТЦК Роман Істомін в коментарі «Суспільне Полтава» пояснив, чи відбувається зараз посилення мобілізації.

 «Посилити заходи мобілізації не є можливим, тому що кількість особового складу у нас поки що не збільшується. Штати, якими були на початок повномасштабного вторгнення, такими й залишились. Змінюються, можливо, методи, підходи. Посилення мобілізації саме особовим складом ТЦК немає і не передбачається найближчим часом», ― розповів він.

За його словами, ті процеси, які відбуваються зараз показали, що громадяни не дотримуються правил військового обліку.

«Під час адресного оповіщення ― по квартирам, було виявлено, що багато громадян порушують правила обліку та не повідомляють своєчасно про зміну місця проживання. Якраз цей фактор став ключовим в тому, що почали оповіщення на блокпостах, на вулицях, те, що так не подобається громадянам. Якщо це навіть приватний, все одно це є громадський місцем, згідно з визначенням. Тому туди ТЦК спільно з поліцією заходять без будь-якого дозволу. Повістка, яку вручають ТЦК під час оповіщення, є не що інше, як виклик саме до ТЦК для уточнення військово-облікових даних», — розповів Роман Істомін.

Він також зазначив, що зараз мало добровольців, тому працівники ТЦК мобілізують невмотивованих чоловіків.

«У такому випадку Україна повинна здатись, якщо не призивати невмотивованих. Але, як показує практика, невмотивований зараз громадянин, коли він проходить навчання він як мінімум звикає до того, що він військовослужбовець, звикає до відповідальності і набуває певної мотивації вже там», — підсумував речник ТЦК.

Нагадаємо, чи можуть в Україні вручити повістку тому, хто має право на відстрочку, та відправити проходити військово-лікарську комісію (ВЛК). Дотримуватися правил військового обліку мають усі без виключення призовники, військовозобов'язані та резервісти, незалежно від того, чи підлягають вони призову на військову службу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі