В Україні діє загальна мобілізація та воєнний стан. Навіть в цей час деякі військовозобов’язані мають право на відстрочку від призову. Це стосується і осіб, які мають бронь від підприємства.
Юрист Андрій Топчій пояснив, чи можуть забронювати працівника підприємства, який є фізичною особою – підприємцем.
Він зазначив, що Порядок бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану (затверджений Постановою КМУ від 27 січня 2023 р. № 76) визначає механізм бронювання під час дії воєнного стану військовозобов’язаних за списками військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час, які працюють:
- в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, у разі, коли це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів;
- на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі, коли це необхідно для виконання встановлених мобілізаційних завдань (замовлень);
- на підприємствах, в установах і організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань;
- на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
Той факт, що особа є паралельно ФОП не впливає на можливість бронювання такої особи, якщо вона працює на відповідному підприємстві і заброньована таким підприємством.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів змінив порядок бронювання працівників оборонно-промислового комплексу. Тепер право бути заброньованим матимуть ще більше робітників.