Воєнний стан: чи може чоловік, що супроводжує дружину з інвалідністю, виїхати за кордон

Поділитися
Воєнний стан: чи може чоловік, що супроводжує дружину з інвалідністю, виїхати за кордон © 46 окрема аеромобільна бригада ДШВ ЗС України/facebook
Для цього треба мати певні документи.

В Україні оголошено воєнний стан та загальну мобілізацію через повномасштабне вторгнення Росії. В цей час виїзд чоловіків призовного віку за межі країни обмежено, але є виключення.

Адвокат Ігор Дайнеко пояснив, чи може виїхати за кордон військовозобов’язаний, що має дружину з інвалідністю.

Відповідно до п. 2-1 Постанови КМУ №57 у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право особи, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю і супроводжують таких дружину (чоловіка) для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність.

Таким чином для перетину кордону необхідно надати наступні документи:

  • закордонні паспорти;
  • свідоцтво про шлюб;
  • посвідчення, яке підтверджує відповідний статус (посвідчення інваліда), або пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

Адвокат нагадав, що перетин кордону на підставі довідки до акту МСЕК не можливий. Також для перетину кордону військовозобов’язаний може не звертатись попередньо до ТЦК та СП для отримання відстрочки, так як для перетину кордону не потрібно надавати військово обліковий документ або дозвіл від військкомату на перетин.

Також, відповідно до п. 2-1 Постанови №57 громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, зазначені в абзацах третьому - сьомому, дев’ятому і десятому цього пункту, які супроводжували осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, чи дітей, визначених пунктом 2-2 цих Правил, для виїзду за межі України, зобов’язані повернутися в Україну не пізніше повернення на територію України осіб, яких вони супроводжували. Тому повернутись в Україну військовозобов’язаний повинен не пізніше дружини.

Під час дії воєнного стану кордон України можуть вільно перетинати чотири категорії чоловіків. Нагадаємо, чи змінилося щось цієї весни.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі