Військовий облік жінок: які обов’язки в них з’являться

Поділитися
Військовий облік жінок: які обов’язки в них з’являться © Getty Images
На нього мають стати жінки відповідних спеціальностей.

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. В цей час чоловіки призовного віку отримують повістки та можуть вступити до лав ЗСУ.

Жінки які здобули медичну або фармацевтичну спеціальність мають обов'язково стати на військовий облік. Адвокатка юридичної фірми «Ілляшев та партнери» Валерія Гудій пояснила, які обов’язки мають вони після постановки на військовий облік та чи підлягають вони мобілізації, пише NV.

«Фактично, взяття жінок на військовий облік військовозобов'язаних здійснюється після визначення їх придатності до військової служби, внесення персональних даних до Єдиного державного реєстру з подальшим оформленням військово-облікового документа», ― наголосила юристка.

У законі 3633-IX зазначено, що жінки виконують військовий обов’язок на рівних засадах із чоловіками (за винятком випадків, передбачених законодавством з питань охорони материнства та дитинства, а також заборони дискримінації за ознакою статі), що включає:

  • прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу;
  • проходження військової служби;
  • проходження служби у військовому резерві;
  • виконання військового обов’язку в запасі;
  • дотримання правил військового обліку.

Медикині та фармацевтки після постановки на військовий облік мають такі обов’язки:

  • проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов’язок у запасі;
  • виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством;
  • прибувати за викликом відповідного ТЦК для оформлення військово-облікових документів (посвідчень про приписку до призовних дільниць, військових квитків, тимчасових посвідчень військовозобов'язаних), приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних;
  • проходити медичний огляд та лікування в лікувально-профілактичних закладах згідно з рішеннями комісії з питань приписки, призовної комісії або військово-лікарської комісії відповідного ТЦК;
  • вчасно повідомляти інформацію про себе (сімейний стан, стан здоров’я), адреси місця проживання, освіти, місця роботи і посади.

У законі 3633-IX написано, що жінки, які перебувають на військовому обліку, можуть бути призвані на військову службу чи залучені для виконання робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час лише в добровільному порядку. У мирний час жінки можуть бути прийняті на військову службу та службу у військовому резерві також виключно в добровільному порядку (за контрактом).

Базову військову службу, яку запроваджує новий закон, жінки можуть проходити добровільно.

Нагадаємо, що змінилося для військовозобов'язаних жінок після 18 травня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі