Нові вимоги: що робити тим, хто став на консульський облік за кордоном

Поділитися
Нові вимоги: що робити тим, хто став на консульський облік за кордоном © Getty Images
З початку цього року діють оновлені правила військового обліку.

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, які були оголошені через повномасштабне вторгнення Росії. Зараз деякі громадяни, які є військовозобов’язаними знаходяться за кордоном та стали там на тимчасовий консульський облік.

Адвокати Ірина та Владислав Леонови пояснили, як стати на військовий облік тим, хто став на консульській облік за кордоном та чи треба це робити.  

Вони пояснили, що питання військового обліку регулюється, зокрема, Законом України «Про військовий обов'язок і військову службу» та постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. N 1487 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів».

В Україні існує військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Відповідно до зазначених норм законодавства взяттю на військовий облік військовозобов'язаних у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки підлягають громадяни України:

  • звільнені з військової служби в запас;
  • які припинили альтернативну (невійськову) службу в разі закінчення строку її проходження або достроково відповідно до Закону України «Про альтернативну (невійськову) службу»;
  • військовозобов'язані, які прибули з інших місцевостей (адміністративно-територіальних одиниць) України або з-за кордону на нове місце проживання;
  • звільнені зі служби поліцейські, особи начальницького та рядового складу Міністерства внутрішніх справ України, Державного бюро розслідувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту (крім осіб, прийнятих на службу цивільного захисту у порядку, визначеному Кодексом цивільного захисту України, до проходження строкової військової служби), Державної кримінально-виконавчої служби України, співробітники Служби судової охорони, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, особи, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України;
  • які набули громадянства України і згідно з цим Законом підлягають взяттю на облік військовозобов'язаних;
  • зняті з військового обліку Збройних Сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України відповідно за рішенням Міністерства оборони України, Служби безпеки України та Служби зовнішньої розвідки України;
  • звільнені від призову на строкову військову службу;
  • які досягли 27-річного віку під час перебування на військовому обліку призовників;
  • які звільнені зі служби у військовому резерві та не досягли граничного віку перебування у запасі.

Військовозобов’язані після прибуття до нового місця проживання зобов’язані в семиденний строк стати на військовий облік та не раніше ніж за три дні до вибуття з місця проживання знятися із зазначеного обліку.

Отже, по приїзду в Україну необхідно звернутися до ТЦК та СП (військкомату). При собі необхідно мати паспортні документи та документ про місце проживання. Якщо є приписне, то його також треба мати з собою.

Військкомат перевіряє наявні документи, оформлює картку первинного обліку та направляє на медкомісію за результатами якої ВЛК (військово-лікарська комісія) приймає рішення щодо ступеня вашої придатності за станом здоров’я. Після цього особа підлягає взяттю на військовий облік, якщо тільки за рішенням ВЛК її не буде визнано непридатною до військової служби за станом здоров’я та виключено з військового обліку.

За результатами взяття на військовий облік особа отримає військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного.

В цей час чоловіки віком від 18 до 60 отримують повістки та можуть вступити до лав ЗСУ. Нагадаємо, що робити чоловіку, якому прийшла повістка, коли він перебуває за кордоном та які можуть бути наслідки.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі