Виявляється, "червоні лінії" Путіна гнучкіші, ніж здавалося. Час приймати Україну в НАТО? — Politico

Поділитися
Дехто вважає, що угода з Прігожиним вказує на раціональність російського лідера. Інші ж побоюються того, що після неї ослаблений диктатор може стати ще божевільнішим. 

Після одноденного путчу "Вагнера" на чолі з Євгєнієм Прігожиним у Росії у США почали підозрювати, що "червоні лінії" Владіміра Путіна насправді є значно гнучкішими, ніж вважалося раніше. А від цього напряму залежить й питання постачання озброєння Україні, пише Politico.

"Американські посадовці підозрюють, що одним з мотивів Путіна для укладення угоди з Прігожиним було уникнення широкомасштабного насильства на території Росії. Це змусило декого (на Заході - ред.) замислитися над тим, чи можуть вони піти далі і надати Україні смертоноснішу зброю з більшою дальністю дії – в тому числі і F-16, - пише ЗМІ. - Вони думають: червона лінія Путіна може бути м'якшою, ніж вважалося раніше, і він може вирішити не йти на ескалацію, побоюючись розширення конфлікту". 

Проте так вважають лише декілька людей, залучені до відповідних дискусій. І вони наголошують, що жодного рішення ще не прийняли. 

До того ж держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що "є можливість", що ситуація всередині Росії вплине на контрнаступ ЗСУ. Втім американські чиновники зараз лише спостерігають за подіями, які відбуваються у РФ. 

 короткостроковій перспективі очевидно, що саміт НАТО, який відбудеться через два тижні в Литві, набуде нової актуальності", - пише ЗМІ, наголошуючи, що, ймовірно, йтиметься не лише про новий пакет допомоги Україні, але й про реальні кроки на шляху до членства в Альянсі. 

Та президент Eurasia Group Ян Бреммер вважає, що планка для потенційного членства України є ще занадто високою, позаяк для цього необхідно, аби з рішенням погодилася 31 держава Альянсу. 

"Але це допоможе. У Заходу тепер менше причин турбуватися про передбачувані червоні лінії Путіна, і більше причин турбуватися про те, як підготуватися до дестабілізованої, непередбачуваної ситуації в Росії", - пояснив Бреммер. 

Тим часом деякі аналітики вважають, що стриманість Путіна у його угоді з Прігожиним може означати раціональність російського президента. Інші ж припускають, що диктатор - ослаблений, а отже він може стати ще божевільнішим. Однак у США, так чи інакше, вимушені вже зараз розглядати можливості постпутінської Росії, в тому числі й ядерного запасу агресора. 

Раптово розпочавшись, заколот Прігожина, на розчарування українців, так само раптово й завершився. То що ж це було? Що може означати путч "вагнерівців" для Путіна, Росії та, головне, для України, – у статті Володимира Кравченка "Чому Прігожин не дійшов до Москви".

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі