Відстрочка для родичів загиблих військових: хто може її отримати

Поділитися
Відстрочка для родичів загиблих військових: хто може її отримати © Офіс президента
Законодавство зазнало певних змін.

В Україні триває загальна мобілізація і оголошено воєнний стан. Деякі військовозобов’язані мають право на відстрочку. Юристка Тетяна Козян розповіла, чи мають право на відстрочку родичі загиблих військових.

Вона нагадала, що ще до змін, котрі були прийняті у серпні 2024 року, близькі родичі загиблих і зниклих безвісти захисників не підлягали обов’язковій мобілізації. Йдеться про рідних тих, хто захищав Україну як під час воєнного стану, так і під час АТО/ООС. Раніше у переліку таких родичів, котрі не підлягають мобілізації, були чоловіки та дружини загиблих, їх повнорідні брати та сестри, сини й доньки, дідусі та бабусі.

«У серпні були прийняті нові законодавчі зміни. Йдеться про законопроект № 11319. Він був підтриманий в цілому 310 народними депутатами. Отже, трансформації мобілізаційного законодавства торкнулися в першу чергу братів та сестер загиблих. Якщо раніше правом на відстрочку могли скористатися лише повнорідні брати й сестри, то тепер цю підставу зможуть використати і неповнорідні», – пояснила вона.

Юристка зазначила, що до цих змін законодавців підштовхнули численні запити громадськості та зворотний зв'язок стосовно того, що деякі родичі загиблих опиняються у дискримінаційному становищі. Приміром, якщо з одної родини гине два неповнорідних брати, мати або батько стикається з втратою одразу двох синів. Тож зміни чинного законодавства про мобілізацію були спрямовані на те, аби усунути цей дискримінаційний фактор.

«Загалом, мобілізаційне законодавство дуже змінилося, починаючи з квітня 2024 року. Йдеться про закон № 10449, котрий вніс зміни у понад півтора десятки інших нормативно-правових актів. У травні цей закон набув чинності, а слідом за ним була прийнята Постанова Уряду № 560. Передбачалося, що вона конкретизує норми закону та їх практичного застосування у прикладній площині, однак в деяких своїх нормах ці два нормативно-правові акти утворили колізії. Тож на практиці часто виникають питання, у який спосіб підтверджувати наявне право на відстрочку», – зазначила вона.

Нагадаємо, чи має право на відстрочку чоловік, що має групу інвалідності пожиттєво.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі