Відмова від НАТО, скорочення армії та відсутність обмежень для російської мови: у Reuters розповіли, на які умови припинення вогню може погодитися Путін

Поділитися
Відмова від НАТО, скорочення армії та відсутність обмежень для російської мови: у Reuters розповіли, на які умови припинення вогню може погодитися Путін © EPA-EFE/ATHIT PERAWONGMETHA
Росія хоче зберегти контроль над усіма захопленими територіями, окрім маленьких ділянок у Харківській та Миколаївській областях. Долю Криму агресор взагалі не збирається обговорювати. 

Російський диктатор Владімір Путін готовий обговорити з новообраним американським президентом США Дональдом Трампом угоду про припинення вогню в Україні, але не готовий йти на територіальні поступки, наголошує Reuters, посилаючись на низку чинних та колишніх російських чиновників. Вони зауважили, що глава Кремля може погодитися лише на заморожування бойових дій і на "жест доброї волі" на маленьких ділянках, які окупанти контролюють у Харківській та Миколаївській областях. 

Джерела також наголошують, що дозвіл Джо Байдена застосовувати американську зброю для ударів вглиб Росії може затягнути будь-яке врегулювання. Окрім того, у Кремля під час потенційних перемовин буде низка вимог, за умови виконання яких Москва буде готова обговорювати "гарантії безпеки" для України від Франції, Британії, Китаю, США та самої Росії: 

  • відмова України від вступу в НАТО;
  • скорочення чисельності армії;
  • відмова від обмежень використання російської мови. 

Така угода дозволила б Путіну представити її росіянам як перемогу, яка забезпечила "захист російськомовного населення" та захистила сухопутний коридор до Криму. До слова, долю півострова Кремль обговорювати взагалі не збирається. 

Тобто припинення вогню, на яке Путін може погодитися зараз, схоже на проєкт угоди, "майже схвалений" у квітні 2022-го після переговорів України та РФ у Стамбулі. Той документ Путін досі вважає "основою" для перемовин про мир. 

"Угода не буде підписана доти, доки Україна не отримає гарантії безпеки", — розповіло одне з джерел. 

За даними CNN, більшість аналітиків припускають, що будь-яка угода, яку потенційно укладуть Україна та Росія, передбачатиме заморожування лінії фронту. Разом з цим Київ та Москва отримають гарантії безпеки, аби запобігти майбутньому повторенню війни.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі