Директор з розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Валерій Рябих назвав кілька причин, чому Україні слід тиснути на партнерів та Німеччину задля отримання Taurus. У коментарі Liga.net він пояснив, що перша полягає у збільшенні кількості ракет в арсеналі ЗСУ для конкретних завдань.
"У німців близько 120 ракет у боєздатному стані, ще 240 реально відновити. Кілька десятків із них можна було б передати Україні", — зазначив він.
Також Taurus можуть вражати захищені об’єкти та укріплені бункери завдяки тандемній бетонобійній бойовій частині, вага якої становить 480 кг (перша частина снаряда пробиває бетон, а друга вибухає всередині, що призводить до масштабних руйнувань). Найбільш "жирна" ціль для них, на думку експерта, — Керченський міст.
"Об’єкт буквально розноситься. Ось головне, що відрізняє Taurus від британських і французьких схожих Storm Shadow і SCALP-EG, які нам уже дають", — пояснив він, додаючи, що у німецьких ракет також більша дальність — 580 км проти 450-480 км.
Нагадаємо, очільник МЗС Дмитро Кулеба наголосив, що якщо Німеччина відправить Україні далекобійні ракети Taurus, ескалації у війні Росії проти України чи втягування ФРН в неї не буде. Він додав, що цей вид озброєння є пріоритетом для ЗСУ у 2024 році.