В Україні вночі вперше використала  систему ППО за проєктом FrankenSAM

Поділитися
В Україні вночі вперше використала  систему ППО за проєктом FrankenSAM ЗРК "Бук", який може бути складовою такої системи ППО, на параді в Києві до Дня незалежності у 2016 році © Getty Images
Застосування було успішним.

Під час атаки російських дронів-камікадзе в ніч на 17 січня Україна вперше застосувала систему ППО проєкту FrankenSAM – вона збила Shahed, повідомив під час панелі Українського дому у Давосі голова Мінстратегпрому Олександр Камишін.

Він зазначив, що розробка нових систем ППО потребує років, а Україна не могла чекати. Тому створила гібридні технології із використанням західних ракет та установок радянського зразка, або ж навпаки – західних установок та наявних боєпри пасів старих моделей.

«Ми зробили цю нову ППО. І одна із таких систем сьогоджні вночі уже була використана успішно. Ми за дев’ять кілометрів збили «шахед» і це перше використання такої системи», - повідомив Камишін.

Він додав, що в України приблизно п’ять різних проєктів у розробці і всі вони уже розгорнуті на полі бою для захисту країни.

На початку грудня стало відомо, що Міністерство оборони США надало Україні технічні дані для початку локального виробництва систем протиповітряної оборони за проєктом FrankenSAM, який дозволяє поєднувати сучасні ракети «земля-повітря» західного калібру з пусковими установками радянських часів або радарами, які вже є на озброєнні ЗСУ.

На практиці FrankenSAM — це три гібридні системи ППО, які складаються з радянських систем ППО і РЛС та американських ракет, а саме:

  • ЗРК "Бук" з RIM-7 "Sea Sparrow"
  • невідомий ЗРК з ракетами "повітря-повітря" AIM-9M
  • невідомий ЗРК з ракетами та елементами від Patriot

Відомо, що деякі варіанти гібридних систем ППО пройшли випробування у США. У грудні США та Україна підписали декларацію про спільне виробництво зброї.

Під час панелі у Давосі Камишін зазначив, що часто розробки українського ВПК доводиться випробовувати на поді бою і не завжди вони бувають успішні.

«Але в нас були і великі успіхи. І спрацювала система – що більше випробувань ви робите, то більше успіху досягаєте», - зазначив міністр.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі