У Росії прагнуть створювати та розвивати альтернативні приватні військові компанії, щоб зрештою замінити ПВК «Групи Вагнера» у її значній бойовій ролі в Україні, вважають експерти управління розвідки Міністерств аоборони Великої Британії.
Зміна стратегії відбувається в контексті явного конфлікту між Міноборони Росії та Групою Вагнера.
«Російське військове керівництво, ймовірно, хоче замінити ПВК, над яким воно матиме більше контролю. Проте жодна інша відома російська ПВК наразі не наближається до Вагнера чи її бойової потужності», - зазначають аналітики.
Росія, ймовірно, бачить подальшу корисність ПВК в Україні, оскільки вони менш обмежені у питанні оплати праці та неефективності, які перешкоджають ефективності регулярної армії.
«Російське керівництво, ймовірно, вважає, що російське суспільство сприйме значні втрати серед ПВК краще, ніж звичайні військові втрати», - вважають експерти.
Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine - 4 April 2023.
— Ministry of Defence 🇬🇧 (@DefenceHQ) April 4, 2023
Find out more about Defence Intelligence's use of language: https://t.co/oUYAi2Vhia
🇺🇦 #StandWithUkraine 🇺🇦 pic.twitter.com/a485dL48wL
Експерти Інституту вивчення війни США тим часом припускають, що РФ припинить наступ на Бахмут та Вугледар. Зараз окупанти накопичують сили поблизу Авдіївки, хоча аналітики не вважають цей напрямок перспективним для них. Проте у Вашингтоні також допускають, що найближчими тижнями, які будуть критичними, Владімір Путін наважиться на новий наступ. Ймовірно, в кількох місцях одразу.