Успішна контратака ЗСУ під Бахмутом: росіяни уже і не мріють здійснити оточення – ISW

Поділитися
Успішна контратака ЗСУ під Бахмутом: росіяни уже і не мріють здійснити оточення – ISW © Скріншот з відео
Російські фланги біля Бахмута дуже вразливі.

Російські війська суттєво ослаблені біля Бахмута і відступили. Це свідчить, що російське Міноборони відмовилось від ідеї оточити підрозділи ЗСУ на цій ділянці фронту і тепер їхнє головне завдання – просто втримати позиції. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики ISW зауважили, що успіхи ЗСУ біля Бахмута підтвердили і командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський, і самі окупанти, зокрема ватажок ПВК «Вагнера» Євгєній Прігожин, і навіть російське Міноборони.

«Міністерство оборони Росії визнало українські контратаки нехарактерно швидко, заявивши, що російські війська відбили вісім наземних атак і три розвідувально-диверсійні групи на Донецькому напрямку, але заперечило повідомлення про прорив українських військ через російські оборонні лінії. Реакція Пригожина та Міноборони відображає посилення паніки в російському інформаційному просторі через спекуляції щодо запланованих українських контрнаступів і свідчить про зростаюче занепокоєння Вагнера та керівництва Міноборони Росії, а також відображає вказівки Кремля не применшувати українські успіхи», – йдеться у звіті ISW.

До цього призвело те, що російське командування розгорнуло поблизу Бахмута низькокваліфіковані підрозділи. Це означає, що росіяни відмовилися від ідеї оточення значної кількості українських сил. 

«Нездатність цих підрозділів виконати навіть цю обмежену місію вказує на те, що російські фланги в Бахмуті та на інших подібних укомплектованих ділянках фронту, ймовірно, є вразливими для українських контрударів. Розподіл сил МОУ в поєднанні зі змінами в геометрії поля бою також свідчить про те, що небезпека російського оточення значних українських сил в Бахмуті, можливо, минула. Сили Вагнера, ймовірно, продовжать вести лобові атаки в Бахмуті, що дозволить українським військам провести організований відхід із загрозливих районів у більш дрібному частковому оточенні, а не зіткнутися з широкомасштабним оточенням», – йдеться у звіті ISW.

Нагадаємо, в Інституті дослідження війни вважають, що проблеми з боєздатністю російських військ, загострені продовженням виснажливих нападів у районі Бахмута, ймовірно, демонструють значно обмежену здатність сил РФ у цьому районі захищатися від локальних українських контратак.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі