Уряд Південної Кореї планує дозволити бізнесменам країни поїздки в Україну для реалізації проектів із реконструкції, повідомляє Yonhap.
Це рішення стало частиною заходів, які уряд Південної Кореї вживає після того, як президент Юн Сок Йоль здійснив несподіваний візит в Україну на початку цього місяця і пообіцяв надати пакет допомоги у сфері безпеки, гуманітарної підтримки та реконструкції.
З лютого минулого року уряд Південної Кореї зберігає заборону на поїздки до України, але планує у виняткових випадках дозволити бізнесменам візити до країни для участі в програмах післявоєнної реконструкції, заявили чиновники.
Це не перший випадок, коли Сеул дозволяє корейському бізнесу в'їзд до країни, в якій триває війна.
У 2007 році уряд Південної Кореї запровадив заборону на поїздки до Іраку, але представники корейських компаній подорожували до країни, використовуючи у виняткових випадках свої паспорти.
Цього тижня Корейська асоціація міжнародної торгівлі планує провести зустріч між представниками Міністерства торгівлі, будівельних, інфраструктурних та енергетичних компаній, зацікавлених у проектах з відновлення України.
За словами чиновників, під час зустрічі, запланованої на вівторок, 25 липня, може бути підняте питання про дозвіл на візити в Україну.
Уряд Південної Кореї також розглядає можливість направлення делегації у складі високопосадовців та бізнесменів до України для обговорення проектів з реконструкції, вартість яких, за деякими оцінками, сягає понад трильйон доларів США.
У червні у Лондоні відбулася найбільша подія для відбудови України — URC-2023. Європейці вже назвали її ще однією з форм контрнаступу, маючи на увазі посилення економіки та стратегічне планування подальшої підтримки. Мартина Богуславець розказує про «Три ключові висновки про відбудову України з конференції у Лондоні», пояснюючи, скільки грошей отримає Україна, як їх контролюватимуть і що уряд повинен зробити натомість.