Українські військові вимушені добиратися до лінії фронту пішки через загрозу дронів — NYT

Поділитися
Українські військові вимушені добиратися до лінії фронту пішки через загрозу дронів — NYT © Ukrainian FPV drone TORO / Telegram
Велика кількість БПЛА у ворога змушує ЗСУ змінювати тактику.

Українські військові вимушені пересуватися до лінії фронту пішки через значну загрозу БПЛА від ворога. Оборона та постачання сил на передовій є більш ризикованими, ніж будь-коли, через збільшення кількості ударів російських безпілотників. Про це пише The New York Times.

Видання зазначає, що такі безпілотники використовуються обома сторонами. Як правило, вони дуже дешеві, оснащені простою вибухівкою, а керують ними оператори з далекої відстані.

Безпілотники можуть здійснювати односторонні атаки, що призводять до руйнації техніки. Український нацгвардієць розповів виданню, що "їздити на машині поблизу фронту стало надзвичайно небезпечно".

Бійці його підрозділу також розповіли, що протягом останніх кількох місяців вони залишали свою броньовану техніку та йшли шість миль до позицій на лінії фронту. «Зайти можна тільки пішки», – додав один з солдатів.

Бійцям однієї з бригад в Запорізькій області довелося пройти неприємний чотиримильний похід під дощем і багнюкою, розповів виданню ще один офіцер. Якби вони взяли свою техніку, щоб возити боєприпаси чи продовольство на лінію фронту, російські безпілотники могли б атакувати її зверху .

Водночас це не означає, що пересування пішки абсолютно безпечно. Безпілотники FPV легко відстежували та націлювали солдатів на землі, як підтверджено багатьма відео та фотографіями, якими ділилися протягом війни.

Безпілотники суттєво сформували війну в Україні, причому обидві сторони покладаються на безпілотні літальні апарати та безпілотні наземні апарати для проведення розвідки та атак.

Для України, яка зіткнулася зі зменшенням запасів боєприпасів і висиханням допомоги США , безпілотники є дешевою та легкою альтернативою стрільбі з артилерії. Якщо один з них виходить з ладу, кваліфіковані оператори, які часто управляють безпілотниками з позицій, розташованих далеко від лінії фронту, можуть просто відправити інший.

В певному сенсі дрони можуть бути ефективнішими за артилерію. Вони схожі на саморобні вибухові пристрої, які переслідують цілі, якими можуть бути будь-які цілі, від одного солдата до танків.

Росія отримує аналогічні вигоди від свого арсеналу безпілотників, деякі з яких варіюються від боєприпасів, створених за військовими специфікаціями, до дешевших варіантів, створених приватними оборонними підрозділами. Україна також має державну підтримку та приватні компанії.

Безпілотники FPV можна виробляти у великих кількостях для асиметричної війни проти більш дорогих цілей, таких як танки. Вони можуть мати величезний ефект на полі бою, загрожуючи будь-кому і будь-чому, що рухається і фактично перетворюючи сектори лінії фронту на своєрідну нічийну землю для транспортних засобів, які стають легкими цілями.

Раніше повідомлялося, що українські прикордонники на Запорізькому напрямку знищили одразу десять FPV-дронів російських окупаційних військ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі