Українські піхотні підрозділи повідомляють про гостру нестачу солдат — The Washington Post

Поділитися
Українські піхотні підрозділи повідомляють про гостру нестачу солдат — The Washington Post © Сергій Наєв/Telegram
За словами командира одного із підрозділів України, повністю укомплектований батальйон мав би налічувати понад 200 бійців.

Українські військові стикаються з критичною нестачею піхоти, що призводить до виснаження і зниження бойового духу на передовій, повідомили цього тижня військовослужбовці України. В інтерв'ю, проведеному останніми днями на лінії фронту, майже десяток солдатів і командирів розповіли The Washington Post, що дефіцит особового складу є їхньою найгострішою проблемою зараз, коли Росія посилює свої атаки.

Командир одного з батальйонів механізованої бригади, що воює на сході України, розповів, що його підрозділ наразі налічує менше 40 піхотинців — солдатів, які перебувають в окопах на передовій і стримують російські атаки. За словами командира, повністю укомплектований батальйон мав би налічувати понад 200 бійців.

Повідомлення про гостру нестачу військових з'явилися після того, як у четвер 8 лютого президент Володимир Зеленський замінив головнокомандувача ЗСУ, генерала Валерія Залужного. Зеленський призначив Олександра Сирського, 58-річного командувача Сухопутних військ України, на місце Залужного.

За словами двох людей, знайомих з цим питанням, Залужний сказав Зеленському, що Україна потребує майже 500 000 нових військових. Зеленський заявив, що хоче отримати від військового керівництва України більше обґрунтувань, чому потрібно стільки призовників, а також висловив занепокоєння тим, як Київ буде їм платити.

Олександр, командир батальйону, сказав, що роти в його підрозділі в середньому укомплектовані на 35% від потреби. Другий командир батальйону з штурмової бригади каже, що це типова ситуація для підрозділів, які виконують бойові завдання.

На запитання, скільки нових солдатів прибуло — не враховуючи тих, хто повернувся після поранень, — Олександр відповів, що за останні п'ять місяців до його батальйону було відправлено п'ять осіб. Він та інші командири кажуть, що новобранці, як правило, погано підготовлені, що створює дилему: чи відправляти когось негайно на поле бою, оскільки підкріплення вкрай необхідне.

Український парламент перебуває в процесі перегляду законопроєкту про мобілізацію, який знизить мінімальний призовний вік з 27 до 25 років. Але і депутати, які працюють над законопроєктом, і солдати визнають, що Київ погано пояснив громадськості, чому необхідно відправляти більше людей на фронт.

У серпні Зеленський звільнив керівників усіх обласних військових адміністрацій України, посилаючись на побоювання щодо корупції. Але через те, що деякі з цих посад залишилися вакантними, мобілізація зупинилася. Командири на місцях підтвердили, що з осені до них прибуло мало нових людей.

"У нас пряма проблема з особовим складом. Тому що це війна, і саме піхота в обороні гине", — пояснив Микита, заступник командира піхотного батальйону.

Особливо взимку, за складних погодних умов, підрозділи піхоти повинні змінюватись приблизно через три дні. Але через нестачу особового складу підрозділи розгортаються довше — або ж особовий склад, призначений для тилу, змушений нести службу на передовій, попри те, що він погано до неї підготовлений. Психічно і фізично виснажені через перевантаження війська іноді не можуть захистити свої позиції.

41-річний Сергій, командир взводу, який воює в Авдіївці, місці найбільш інтенсивних російських обстрілів, каже, що його та його людей рідко змінюють після трьох днів. Частіше проходить п'ять днів, а то й десять.

Нестача боєприпасів та зброї також є проблемою. Командир, чий підрозділ нещодавно був передислокований на нову ділянку фронту на сході України, розповів, що отримав 10 снарядів для двох гаубиць.

Зеленський також попросив військових і парламент підготувати закон про демобілізацію тих, хто воює вже майже два роки. Депутати парламенту, які працюють над законопроєктом, заявили, що обговорюють план звільнення або "демобілізації" солдатів, які перебувають на фронті вже 36 місяців. Але для цього потрібно буде відправити людей на їхню заміну.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі