Українські біженці поступово інтегруються в суспільство країни перебування: добре це чи погано

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Очевидно, однозначної відповіді на це запитання немає. 

Опитування ООН показало, що умови життя біженців із часом покращуються. Так, за кілька місяців, що минули після попереднього опитування, частка сімей, які живуть в орендованому (кращому. О.С.) житлі, зросла з 27 до 45%, знайшли роботу 40% порівняно з 30% до того, отримують професійне навчання 11% замість 2%, хоча зберігається значна частка безробітних — 19%. Про це у своєму матеріалі для ZN.UA "Як повернути українців в Україну?" пише Олександр Сергієнко. 

З 37 до 46% зросла частка тих, хто отримує дохід на роботі та з інших джерел зайнятості (незрозуміло, яких.О.С.), а частка тих, хто отримує соціальну допомогу, скоротилася з 57 до 50%. Отже, матеріальне становище біженців поступово покращується, це означає, що вони поступово інтегруються в суспільство країни перебування, констатує автор. Добре це чи погано?

"Очевидно, однозначної відповіді на це запитання немає. З матеріального погляду, це, звісно, добре для тих, хто там живе, але залишається абсолютно недослідженою гуманітарна складова питання. Впевнено можна сказати, що ті 12% сімей чи одинаків/одиначок, які згідно з опитуванням збираються повернутися в Україну найближчим часом, відчувають себе дискомфортно, причому незалежно від матеріальних умов. Саме тому вони прагнуть якнайшвидше опинитися вдома", - пояснює автор. 

Окремо стоїть проблема сімей із дітьми, які зараз тимчасово (будемо сподіватися) розлучені, — чоловіки-татусі залишилися в Україні, а дружини-матусі з дітьми виїхали. Незважаючи на те, що кількість шлюбів 2022 року різко зросла, а кількість розлучень впала на третину, стреси, викликані війною та розлукою, стають неабияким випробуванням для шлюбу. Тож експерт прогнозує, що можливі негативні наслідки цього соціально-демографічного розколу проявляться лише з часом, але суспільство має усвідомлювати цю загрозу та протидіяти їй.

Більше матеріалів Олександра Сергієнка читайте за посиланням.  

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі