Україні потрібен єдиний орган із реалізації державної політики в галузі дронів – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україні потрібен єдиний орган із реалізації державної політики в галузі дронів – експерт © Сили безпілотних систем Збройних сил України
Без цього  не буде ані розвитку галузі, ані ефективного використання БПЛА на полі бою.

Україні потрібно створити єдиний державний орган з реалізації державної політики в галузі дронів, роботів і засобів радіоелектронної боротьби, який матиме повноваження міністерства та пряме підпорядкування РНБО та/або Ставці Верховного головнокомандувача, та займатиметься розвитком галузі комплексно, вважає експерт у галузі БпЛА Юрій Касьянов.

У статті «Ідеологія розвитку безпілотного ринку дає збій. Що потрібно робити» він вказує, що активне використанні дронів у війні потребує єдиного підходу  щодо аналізу ситуації,  вивчення досвіду застосування дронів, вжиття заходів щодо розвитку галузі, стимулювання критично важливих напрямів, закупівлі дронів, трансформації силових структур для ефективного виконання завдань нової війни дронів і роботів, тобто розробка державної політики в галузі дронів і засобів боротьби з ними.

«З розвитком технологій, еволюцією війни ще вчора ефективні фінансові інструменти розігріву ринку вже не працюють. «Просто дати грошей» — неефективно. Адепти «чистого ринку» люблять тут посперечатися, але дрони противника літають над Києвом, а наші не літають над Москвою. І це не лише аргумент, а й вирок», - зазначає Касьянов.

На його думку Комітет із дронів і засобів РЕБ мав би складатись винятково із спеціалістів, які займаються розробкою дронів / РЕБ, виробництвом дронів / РЕБ, застосуванням дронів / РЕБ та мати якнайширші повноваження з розвитку галузі у рамках жорстко прописаного і затвердженого на засіданні РНБО чи Ставки плану.

Паралельно очолити таку структур варто людині, яка не матиме зав’язків із жодним відомством (відповідно і власних інтересів), буде політично незаангажованого, але професіною та амбітною.

І хоча пропозиція уже не нова, на Банкові її не чують. Відповідно, галузь і силові структури розвиваються і трансформуються ситуативно, хаотично, унаслідок чого в окремих напрямах Україна сильно відстає від супротивника, а виробники не реалізують усього свого потенціалу.

«Хаос у сфері дронів призводить до закупівлі неефективних дронів, до закупівлі за завищеними цінами, до закупівлі «зоопарку» дронів, що вкрай негативно позначається на освоєнні їх у військах. При цьому не стимулюється технологічний розвиток, не заохочується здорова конкуренція, зростають корупційні ризики, неефективно витрачаються державні кошти», - вказує на низку проблем, які виникають через відсутність єдиної політики у цьому напрямку.

Зараз державну політику в галузі дронів фрагментарно і окремо формують кулька відомств — МОУ, ГУР, СБУ, СЗР, ГШ, НГУ, Держприкордонслужба, Мінцифри, Держспецзв'язку, Мінстратегпром та Укроборонпром. При цьому між ними відсутні координація та обмін досвідом, а закупівлі здійснюють менеджери, далекі від розуміння технологій, трендів і самої війни дронів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі