Україні дали пораду: що слід врахувати у війні дронів проти Росії

Поділитися
Україні дали пораду: що слід врахувати у війні дронів проти Росії © Getty Images
Росія може виробляти чи закуповувати близько 100 000 дешевих безпілотників на місяць.

Якщо Україна хоче нейтралізувати російські БПЛА, їй потрібно мати можливості в галузі радіоелектронної боротьби, які б дозволяли глушити і підміняти сигнали між дронами та їх пілотами, пише Foreign Affairs. Українські бригади придбали обладнання для глушіння сигналів у американських постачальників та вітчизняних стартапів.

"Без цього поєднання російських ударних безпілотників і засобів РЕБ загрожує відкинути українські війська з території, за звільнення якої вони так завзято боролися всі ці місяці", - каже колишній генеральний директор Google Ерік Шмідт.

За оцінками українських чиновників, Росія може виробляти або закуповувати близько 100 000 безпілотників на місяць, тоді як Україна здатна випускати лише половину цієї кількості.

Ерік Шмідт зазначає, що наразі відновилися атаки безпілотників на Київ. Поки що українським силам вдається виявляти та збивати майже всі БПЛА, але такий захист важко підтримувати. Москва удосконалює дрони та збільшує їх виробництво всередині країни, розробляє нові способи ухилення від виявлення та завдає масованих ударів, які перенасичують українську ППО. Один із найпоширеніших безпілотників на базі іранського «Шахеда» коштує набагато дешевше, ніж системи ППО, необхідні для його знищення.

«Залежність українських військових від мобільних даних та смартфонів для координації операцій також робить їх уразливими для майбутніх атак. Спроби відключити стільникові мережі на території України, що почастішали останнім часом, можуть мати серйозні наслідки», - зазначає Ерік Шмідт.

Нагадаємо, на морський термінал «Новатек – Усть-Луга» (РФ) 21 січня здійснили дрони Служби безпеки України. «Новатек», який належить російському олігарху Леоніду Міхельсону, був змушений зупинити технологічний процес на невизначений час через пошкодження внаслідок руйнувань та пожежі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі