Україна зможе повернути частину прифронтових територій, завдяки допомозі Вашингтона, але є умова — колишній полковник США Роберт Гамільтон

Поділитися
Україна зможе повернути частину прифронтових територій, завдяки допомозі Вашингтона, але є умова — колишній полковник США Роберт Гамільтон © Getty Images
ЗСУ отримали необхідну зброю, але потрібно те, чого союзники дати не можуть – люди.

Полковник США у відставці та професор Військового коледжу армії США Роберт Гамільтон вважає, що пакет допомоги на один мільярд доларів містить озброєння, які дозволять Україні повернути частину територій вздовж лінії фронту. Але для цього потрібно буде провести додаткову мобілізацію, додає він у коментарі "Голосу Америки".

Особливо важливою складовою пакету, на думку Гамільтона, є 105- та 155-мм снаряди, засоби ППО та ракети для Stinger та Patriot.

"Але снарядів знадобиться набагато більше, щоб наздогнати у вогневій міці Росію. Останні цифри, які я бачив, свідчать про те, що Росія вистрілює від 10 до 15 тисяч снарядів на день. Україна – дві-три тисячі. Цей перший транш не виправить нерівність, хоч і допоможе", – додає офіцер.

Patriot, на думку Гамільтона, могли б бути ефективними для боротьби із керованими авіаційними бомбами (КАБ), але для більш ефективного використання їх потрібно посунути ближче до лінії фронту та отримати дозвіл США на використання цих систем по цілях у Росії.

"Носії КАБів здатні завдати удару за 70 кілометрів за лінією фронту. Тобто літаки все ще перебувають у повітряному просторі Російської Федерації. Україна знає, коли вони злітають, вони знають, що вони озброєні. Тому збити цей бомбардувальник – це акт самооборони, не має значення, чий це повітряний простір", – пояснює професор та колишній військовий.

Однак для того, щоб ефективно воювати проти Росії, на фронті потрібно більше військових. Гамільтон вважає, що мобілізаційну планку доведеться опускати нижче за 25 років після того, як вона вже була опущена із 27 років. Якщо Україні вдасться мобілізувати 100-200 тисяч людей, на думку полковника, навіть вдасться піти у наступ.

"Україна зможе повернути частину територій вздовж лінії фронту. Але думаю, що крах російської лінії фронту або повернення значних територій, як ми бачили влітку та на початку осені 2022 року, зараз малоймовірні", – говорить Гамільтон.

На його думку, стратегічний баланс на фронті можуть виправити далекобійні ракети ATACMS.

"Варто спробувати зробити присутність Росії в Криму нестерпною. Слід витіснити решту Чорноморського флоту, ускладнити матеріально-технічне поповнення Криму та утримувати Крим в постійній загрозі", – вважає він.

На думку колишнього військового, вже найближчим часом українцям вдасться знищити Керченський міст. Саме тому окупанти активно розбудовують автомобільні та залізничні дороги в окупованому Приазов’ї та на Донбасі.

Потенційним мобілізаційним ресурсом  можуть стати чоловіки віком 18–25 років, пише юрист Володимир Романчук у статті "Роки придатності: як молодь 18–25 років може бути мобілізована". Йдеться про запровадження обов’язкової базової військової служби на заміну строковій службі. Саме після проходження БВС громадяни призовного віку ставатимуть на облік як військовозобов’язані.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі