Українські виробники працюють над "складними" й "дорогими" власними системами протиповітряної оборони, але також створюють “гібридні” ППО спільно зі Сполученими Штатами Америки в якості швидких рішень для захисту неба. Про це розповів міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін на брифінгу щодо результатів роботи в 2023 році, пишуть “Суспільне” та “Радіо Свобода”.
"Усі знають, що розробка будь-якої системи ППО — це п’ять років плюс. Ми не чекаємо ці п’ять років, ми розробляємо свої системи великі, складні, дорогі, довгі, але паралельно ми розробляємо те, що ми називаємо гібридним ППО. Це швидкі рішення, які нам дають результати вже цієї зими. Перші рішення з портфелю проєктів FrankenSAM вже працюють на полі бою", — розповів міністр.
За його словами, FrankenSAM — це проєкт, який діє у співпраці з партнерами зі США. Наші та західні розробники інтегрували радянські системи з західними ракетами та пусковими установками, щоб отримати нові гібридні засоби протиповітряної оборони.
Міністр додав, що в США спостерігав системи, які розробляються спільно українськими та американськими компаніями. Є такі засоби, що вже працюють на лінії фронту в нашій державі.
"Вони (системи ППО — ред.) можуть захищати об'єкти критичної інфраструктури, міста. Ці рішення дозволяють нам мати свою швидку ППО", — зазначив Камишін.
Міністерство оборони раніше повідомляло, що Україна планує виробляти власні системи ППО широкої лінії. Там пояснювали, що йдеться як про звичайні переносні ЗРК, так і про системи з дальністю понад 100 км типу "Корал".