Україна розпочала “головний удар” контрнаступу — NYT

Поділитися
Україна розпочала “головний удар” контрнаступу — NYT Фото ілюстративне © Кадр з відео
Посилене технікою та навченими на Заході військовими українське угруповання спробує просунутися на південь.

Україна розгорнула “головний удар” контрнаступу, кинувши в бій тисячі військових, що перебували в резерві, багато з яких навчені і оснащені на Заході. Про це повідомляє NYT, посилаючись на слова двох представників Пентагону, після того, як російські офіційні особи повідомили про масштабні українські атаки в південній частині Запорізької області. 

Речник Міністерства оборони Росії Ігор Конашенков заявив, що українці здійснили "масовану" атаку силами трьох батальйонів на південь від міста Оріхів, а потім ще одну атаку південніше біля села Роботине.

Американські посадовці застерігають, що остання українська операція може бути підготовкою до головного удару або ж просто підкріпленням для поповнення втомлених підрозділів.

Завданням українців, відколи вони почали контрнаступ на початку червня, було пробити пролом у глибокій російській оборонній мережі, а потім спробувати прорватися значно більшими силами.

Говорячи на умовах анонімності, представники Білого дому і Пентагону заявили в середу, 26 липня,  що вони спостерігають за посиленням активності з великим інтересом, і що українські офіційні особи повідомили їм, що нова операція, в разі успіху, триватиме від одного до трьох тижнів.

"Це велике випробування", - сказав один високопосадовець.

Представники адміністрації та аналітики кажуть, що для оцінки успішності атак може знадобитися лише кілька днів.

"Незабаром стане зрозуміло, чи дозволить ця операція Україні змінити поточну динаміку", - сказав старший науковий співробітник Фонду Карнегі за міжнародний мир Майкл Кофман.

Українські офіційні особи відмовилися підтвердити факт наступу.

Сили, про які казав Кремль - три батальйони, приблизно до трьох тисяч військовослужбовців - відносно невеликі. Російський окупаційний “чиновник”, описуючи атаку, говорив про українські "бригади", а в наступному дописі - про "батальйони", що є суттєвою різницею. Бригада зазвичай має від трьох до п'яти батальйонів.

За даними Пентагону, Сполучені Штати та інші західні союзники підготували близько 63 тисяч українських військовослужбовців і передали понад 150 сучасних бойових танків, значно більшу кількість старих танків, сотні бойових машин піхоти і тисячі інших броньованих машин. Всі ці цифри продовжують зростати, і значна частина цієї живої сили і техніки до цього часу перебувала в резерві, оскільки українські війська намагалися знайти або створити стратегічну вразливість, яку вони могли б використати.

Американські офіційні особи заявили, що більшість резервів, що залишилися, зараз задіяні.

У селах уздовж південної лінії фронту в середу було чути незвично сильний артилерійський вогонь: українські гармати били з прихованих позицій, а артилерія і міномети РФ обстрілювали колишні російські позиції і села, які зараз зайняті українськими солдатами. Українські війська, дислоковані на цій ділянці фронту, кажуть, що вони неухильно відтісняють російські сили назад, описуючи це як поступове, а не проривне просування.

З моменту захоплення української території під час вторгнення минулого року росіяни побудували щільну оборонну мережу мінних полів, окопів, танкових пасток і перешкод уздовж лінії фронту, яка простягається на сотні кілометрів через Запорізьку область на півдні і Донецьку та Луганську на сході. Це сповільнює контрнаступ. 

Територія навколо Оріхова є однією з трьох основних осей наступу, причому найзахіднішою. Українські лідери сподіваються на прорив до міста Токмак, а потім до Мелітополя. Обидва міста є транспортними вузлами, і вбивання такого глибокого клину фактично розділило б тимчасово утримувану Росією територію, ускладнивши поповнення запасів і координацію дій для військ РФ.

Деякі з нещодавно підготовлених і оснащених українських бригад беруть участь у бойових діях поряд з давно сформованими підрозділами морської піхоти і механізованої піхоти. Сила російської вогневої потужності і оборони змусила українців скоригувати свою тактику, але до середи вони прорвали першу лінію оборони РФ у деяких місцях, узявши під контроль кілька населених пунктів. 

Російський окупаційний “чиновник” у регіоні Владімір Рогов заявляв, що в середу на південь від Оріхова велися запеклі бої за участю підготовлених на Заході українських сил, оснащених "понад сотнею" одиниць бронетехніки.

Генеральний штаб Збройних сил України у своєму щоденному зведенні повідомив лише, що російські війська ведуть оборонні операції в Запорізькій області. Речник Генштабу Андрій Ковальов сказав, що російські сили безуспішно намагалися відновити втрачені позиції на північний схід від Роботиного.

"Противник продовжує чинити сильний опір, перекидає підрозділи та активно використовує резерви", - сказав він.

Президент України Володимир Зеленський повідомив у Telegram, що зустрівся з головнокомандувачем Збройних сил генералом Валерієм Залужним, і обговорив наступальні та оборонні бої на лінії фронту, але не надав жодної конкретики щодо військових операцій. 

Тим часом у середу ввечері Росія розпочала масштабне повітряне бомбардування України, випустивши крилаті і балістичні ракети.

Раніше ISW повідомляв, що Збройні сили України розпочали велику механізовану контрнаступальну операцію на заході Запорізької області та, імовірно, прорвали певні російські оборонні позиції на південь від Оріхова. Західні чиновники відзначили, що це сприятливий момент для українських атак, враховуючи нещодавні успіхи ЗСУ із зачистки російських оборонних позицій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі