Україна розглядає можливість зняття заборони на експорт безпілотників для розвитку індустрії — FT

Поділитися
Україна розглядає можливість зняття заборони на експорт безпілотників для розвитку індустрії — FT © Сили безпілотних систем Збройних сил України
У галузі сподіваються, що зняття заборони на експорт підштовхне західних партнерів до виділення допомоги українським виробникам.

Україна може зняти заборону на експорт безпілотників у воєнний час, оскільки офіційні особи та учасники галузі заявляють про необхідність збільшення масштабів виробництва дронів, щоб відповідати можливостям Росії на полі бою.

Українські війська потребують більшої кількості безпілотників для повітряного спостереження. Але з огляду на обмеженість державних ресурсів для оплати військових поставок, компанії-виробники безпілотників шукають можливості продати надлишки своєї продукції за кордон і отримати дохід, необхідний для виробництва більшої кількості дронів для армії, зазначає Financial Times.

Експорт безпілотників може принести Україні до 20 мільярдів доларів доходу, "якраз тих грошей, яких нам не вистачає", сказав Олександр Маріковський, голова підкомітету з питань регіонального економічного співробітництва, який розглядає питання про те, як буде регулюватися експорт безпілотників.

"Після повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році Київ заборонив експорт товарів військового призначення, оскільки прагне забезпечити свою армію всім необхідним. Але українському уряду бракує фінансових ресурсів, щоб закупити всі наявні безпілотники, не кажучи вже про інвестиції в подальші дослідження і розробки, а дозвіл компаніям експортувати надлишкову продукцію зараз широко розглядається як спосіб залучення інвесторів", — пише газета.

Окрім інвестицій, виробники дронів кажуть, що вони також відчайдушно потребують більшої стандартизації й планування з боку уряду.

Нагадаємо, що Міністерство оборони України прогнозує, що у 2025 році українські виробники зможуть виробити кілька мільйонів дронів. Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що в цьому році було заявлено про закупівлю понад мільйона дронів, хоча Україна має можливості для виробництва декілька мільйонів безпілотників.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі