Найбільше Україна потребує артилерії, засобів протиповітряної оборони та нової піхоти для своїх бойових бригад. На четвертому місці — бронетранспортери. Ці маневрені, прості в обслуговуванні машини можуть прискорити переміщення військ між бойовими позиціями, захищаючи їх від кулеметних пострілів та артилерійських осколків, пише Forbes.
Відчайдушна потреба в БТРах — а також бойових машинах піхоти, які мають більш важке озброєння — допомагає пояснити розчарування з приводу повільної передачі Канадою БТРів Bison Україні. Будь-які бронетранспортери краще, ніж їх відсутність. Але кілька сотень БТРів — це набагато краще, ніж 89 бронетранспортерів Bison, які Україна отримує від Канади вже понад два роки.
Уряд Оттави оголосив про передачу Україні 89 БТР Bison, починаючи з червня 2022 року. Спочатку канадці запропонували 39 вживаних бронетранспортерів з надлишкових запасів канадської армії. Потім, у вересні 2023 року, вони пообіцяли передати додаткові нові БТР Bison. 89 машин — разом із запасними частинами й навчанням екіпажу — коштують близько 900 мільйонів доларів. 39 вживаних БТР прибули швидко і, швидше за все, оснастили не більше одного батальйону в одній бригаді в армії.
"Перші 10 з 50 нових броньованих машин бойової підтримки, які Канада передасть Україні, будуть доставлені до Європи цього літа. Влітку українці пройдуть навчання на цих машинах, а восени вони прибудуть в Україну", — оголосив у п'ятницю 26 квітня міністр національної оборони Канади Білл Блер.
Від обіцянки до реалізації Канаді знадобиться рік, щоб поставити 50 БТРів. За цей же час українці втратять — в середньому близько 500 БТРів та БМП, згідно з даними аналітиків Oryx. Звісно, Канада — не єдина країна, яка постачає Україні бронетехніку. Сполучені Штати, Німеччина та Польща, зокрема, передали сотні БТРів та БМП.
Нагадаємо, що Аніта Ананд, колишній міністр національної оборони Канади заявила під час свого візиту до Києва, що Канада передасть Україні 200 БТР Senator. Ця допомога оцінюється більш ніж у 90 млн доларів.