Військові з Колумбії, які мають досвід боротьби з наркокартелями та повстанськими угрупованнями в рідній країні та вважаються одними з найдосвідченіших у світі, беруть активну участь у бойових діях на боці українських збройних сил. Про це повідомляє AP.
У матеріалі йдеться, що із 250 000 військовослужбовців, які складають колумбійську армію, понад 10 000 щороку завершують свою службу. Деякі з них вирішують продовжити свою військову кар'єру за кордоном, приєднуючись до українських збройних сил, де їхній досвід і навички стають затребуваними через ситуацію, що склалася.
В Україні, на відміну від Колумбії, військовослужбовцям покладається значно щедріша заробітна плата. Тоді як капрали в Колумбії можуть отримувати близько $400 на місяць, українським військовим надається щомісячна зарплата до $3300 залежно від звання та виду служби. Вони також мають право на отримання до $28 660 у разі поранення, залежно від тяжкості поранення. Якщо вони загинули під час бойових дій, їхні сім'ї отримують компенсацію в розмірі 400 000 доларів США.
"Відставні колумбійські військовослужбовці почали активно шукати можливості для роботи за кордоном вже на початку 2000-х років. Багато з них знаходили контракти з американськими приватними військовими підрядниками або пропонували свої послуги в різних країнах, включно з Об'єднаними Арабськими Еміратами та Єменом. Наразі частина цих ветеранів ухвалює рішення приєднатися до українських збройних сил, щоб взяти участь в обороні України від російської агресії", – кажуть журналісти.
У Колумбії інформація про набір до української армії поширюється переважно через соціальні мережі. Деякі добровольці, які вже воюють в Україні, діляться інформацією про процес набору на таких платформах, як TikTok або WhatsApp.
Нагадаємо, восени минулого року заступниця голови ВР Олена Кондратюк заявляла, що вперше країни Латинської Америки ухвалили спільну підсумкову декларацію на форумі "Вільна Америка", у якій засуджується війна, яку Росія розпочала проти України. Вона наголосила, що це перша позиція християнсько-демократичних партій регіону з чітким засудженням російської агресії. Це перший випадок, коли вдалося привернути увагу громадськості та політикуму Латинської Америки до війни в Україні. До того ж в такому масштабному форматі, який налічує 34 партії 21-ї держави регіону.