Україна звернулася до Сполучених Штатів Америки з проханням надати новий перелік озброєнь, пише Reuters з посиланням на документи, з якими ознайомилося видання.
Цей список включає, зокрема, складні системи протиповітряної оборони, винищувачі F-18 Hornet, безпілотники, вертольоти Apache і Blackhawk.
Перелік наданий офіційними особами Міністерства оборони України для забезпечення потреб Сил оборони України під час закритого засідання у Вашингтоні в середу за участю урядовців і керівників оборонно-промислового комплексу.
Вичерпний список включає зброю, яку Україна вже має на складах, у тому числі танки Abrams і 155-міліметрову артилерію, а також деяку зброю, таку як F-16, безпілотники та ракети великої дальності ATACMS, запити на які вона надавала в минулому.
Але в цьому списку є кілька нових позицій, зокрема дорогоцінні літаки C-17 Globemaster виробництва Boeing і C-130 Super Hercules виробництва Lockheed Martin. До списку потрапили також ударні вертольоти Apache компанії Boeing, а також гелікоптер Black Hawk, виготовлений підрозділом Sikorsky компанії Lockheed Martin.
Україна також просить у союзника винищувачі F-18 Hornet, три типи безпілотників General Atomics, включаючи MQ-9B SkyGuardian і систему протиповітряної оборони Terminal High Altitude Area Defense (THAAD) виробництва Lockheed.
Законодавство, яке передбачало надання мільярдів доларів нової допомоги в галузі безпеки для України та Ізраїлю, в середу було заблоковане в Сенаті США, оскільки республіканці наполягають на своїх вимогах щодо посилення заходів контролю за імміграцією на кордоні США з Мексикою.
За словами експертів, більшість грошей для України витрачається у Сполучених Штатах. Кошти, які конгресмени виділяють для озброєння української армії, не йдуть безпосередньо Києву, а використовуються на території США для виробництва нового озброєння або для заміни всього того, що було відправлено українцям з американських запасів.
Україна подавала запит до Фінляндії на постачання F/A-18E/F, однак отримала відмову. Скандинавська країна використовуватиме ці літаки до 2026-2028 років.