Українські законодавці хвилюються, що залишилось мало часу для будівництва укріплень — Politico

Поділитися
Українські законодавці хвилюються, що залишилось мало часу для будівництва укріплень — Politico © Скріншот з відео
Оскільки Росія атакує, Україна намагається вирити достатню кількість окопів.

Українські законодавці побоюються, що армія і місцева влада не копають достатньо швидко і не будують достатньо потужних оборонних укріплень, щоб протистояти очікуваному російському наступу на північному сході й південному сході країни. Восени президент України Володимир Зеленський і прем'єр-міністр Денис Шмигаль визнали, що старі оборонні споруди потребують оновлення та потрібно будувати нові укріплення на лінії фронту після потужного літнього контрнаступу, який приніс лише незначні територіальні здобутки після місяців боїв.

"Ми попереджали ще влітку минулого року, що потрібно будувати оборонні укріплення в промислових масштабах, об'єднавши відповідних міністрів і місцеві військові адміністрації, щоб швидко побудувати оборонні лінії й зробити їх надзвичайно міцними", — сказав опозиційний депутат Ростислав Павленко в інтерв'ю виданню Politico.

Контрнаступ України частково не виправдав сподівань, оскільки російські війська настільки добре окопалися, що українська армія не змогла пробити три лінії добре спланованої оборони. Військові аналітики Королівського Об'єднаного інституту оборонних досліджень ще до початку контрнаступу попереджали у звіті за травень 2023 року про те, що "інженерні війська виявилися одним з найсильніших родів військ Росії."

"Побудована зараз оборона, що складається зі складних перешкод і польових укріплень, стане серйозним тактичним викликом для українських наступальних операцій", — зазначалось у звіті Королівського Об'єднаного інституту оборонних досліджень.

Тепер, коли українці зіткнулися з перспективою скоординованого російського наступу, болючим питанням є те, чи будуть їхні оборонні рубежі такими ж хорошими, як у росіян. Також українські чиновники хвилюються чи не залишилося занадто мало часу для серйозної розбудови.

"Вони нарешті почали їх будувати. Але це запізно. Вони почали дійсно минулого місяця", — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе, опозиційний депутат і колишній віце-прем'єр-міністр в адміністрації колишнього президента Петра Порошенка.

Олег Синєгубов, начальник Харківської обласної військової адміністрації повідомив, що будівництво укріплень розпочалось 1 березня. Він не знає коли його завершать.

"Ми почали будувати й капітально ремонтувати оборонні укріплення тільки 1 березня. Укріплення мають комплексне призначення і будуть складатися з бар'єрів, здатних зупинити бронетехніку, і мінних полів", — заявив він.

Павленко зазначив, що Україні необхідно будувати потужні оборонні укріплення, оскільки Росія зараз використовує крилаті бомби, які завдають величезної шкоди на фронті, і дехто побоюється, що це може порушити військовий баланс. Павленко додав, що "знадобляться дуже глибокі укріплення, щоб протистояти цим авіаційним керованим бомбам".

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі