Країни ЄС повинні використати гроші блоку для розвитку військово-промислового комплексу України — Камишін

Поділитися
Країни ЄС повинні використати гроші блоку для розвитку військово-промислового комплексу України — Камишін © Getty Images
Україна хоче позбутися залежності від союзників у питанні постачання зброї та боєприпасів, але для цього їй потрібні кошти.

Країни ЄС повинні використовувати кошти блоку для надання українським компаніям замовлень на озброєння, заявив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін в інтерв'ю Politico. Камишін виступав у понеділок 6 травня у Брюсселі на Форумі оборонної промисловості Україна-ЄС, покликаному посилити підтримку української оборонної промисловості.

Купівля зброї та боєприпасів для України в українських компаній, як він вважає, є "найкращим, найшвидшим і найбільш економічно ефективним способом допомогти нам на фронті". Таку ж думку висловив і головний дипломат ЄС Жозеп Боррель.

"Ми повинні бути більш креативними й шукати нові шляхи надання військової допомоги Україні. Закупівля обладнання в українських компаній або спільних європейсько-українських підприємств, створених в Україні, є варіантом, який ми будемо вивчати", — сказав Боррель у своїй вступній промові на Форумі.

Виробництво зброї вдома також звільняє Україну від політичного тиску і затримок, пов'язаних із залежністю від союзників у всьому — від артилерійських боєприпасів до сучасних озброєнь, таких як ракети й безпілотники. Однак уряд країни, який відчуває нестачу коштів, не має достатньо грошей, щоб підписати контракти на закупівлю з власними збройовими компаніями.

Ця реальність призвела до ідеї — щоб союзники України купували зброю в українських компаній, а потім передавали її Києву, таким чином озброюючи Україну і розвиваючи її незалежний військово-промисловий комплекс. Камишін заявив на Форумі, що "розрив між можливостями нашої оборонної промисловості й коштами, які виділяються на закупівлю озброєнь, становить 10 мільярдів доларів тільки в цьому році".

Камишін повідомив, що оборонна промисловість України може виробляти озброєння на суму близько 20 мільярдів доларів. Український уряд планує укласти контракти на 6 мільярдів доларів, ще 4 мільярди доларів надійдуть від місцевих партнерів, а решту 10 мільярдів доларів можуть надати союзники України.

Данія лідирує в цьому питанні, оголосивши минулого місяця, що виділить 200 мільйонів крон (27 мільйонів євро) на закупівлю озброєнь в українських підприємств. Канада також пообіцяла виділити Україні 3 мільйони канадських доларів (1,1 мільйона євро) на виробництво безпілотників вітчизняною оборонною промисловістю.

Тепер ідея полягає в тому, щоб розширити ці зусилля, залучивши більше коштів допомоги для підписання Україною контрактів на закупівлю. Камишін також повідомив, що він обговорив з Боррелем ідею використання Європейського фонду миру ЄС, позабюджетного фонду, який частково відшкодовує країнам витрати на зброю, яку вони надсилають в Україну. Нещодавно ЄС погодився надати Фонду допомоги Україні 5 мільярдів євро на цей рік, з подальшими щорічними грошовими вливаннями, які очікуються до 2027 року.

Нагадаємо, що міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін заявив, що Україна не експортуватиме зброю. Натомість Україна намагається знайти можливість на повну законтрактувати потужності українських виробників. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі