У Росії вночі спалахнули ще два НПЗ

Поділитися
У Росії вночі спалахнули ще два НПЗ © Скріншот з відео
Як кажуть в українському командуванні, Росія вже втратила 21% своїх потужностей.

У ніч на 28 серпня в Росії дрони вдарили по Афіпському нафтопереробному заводі у Краснодарському краї та Новокуйбишевському НПЗ у Самарській області. Командувач Сил безпілотних систем Роберт «Мадяр» Бровді підтвердив удари, зазначивши, що за два тижні серпня російська нафтопереробна галузь сумарно втратила 21% потужностей.

Він додав, що  Куйбишевський НПЗ у Самарській області виробляв 7 млн тон нафти на рік, що становить 2,5% від загального обʼєму, а Афіпський НПЗ - 6,25 млн т нафти на рік, тобто 2,2% від загального обʼєму.

Атаку, яку СБС здійснювали спільно із Головним управлінням розвідки МОУ, підтвердили і в Росії.

Губернатор Самарської області В'ячеслав Федорищев написав про атаку дронів на регіон, але так і не повідомив про наслідки атаки. В області заглушили мобільний зв'язок та ввели обмеження на польоти в аеропорту Самари. Розташований там Новокуйбишевський НПЗ  належить Роснєфті та вже був під ударом 2 серпня. Тоді він повністю зупиняв випуск палива.

У Краснодарському краї визнали, що «через падіння уламків спалахнула одна із установок нафтопереробного заводу». Це також вже друга атака дронів на завод з початку місяця – перша відбулася 7 серпня. Після неї НПЗ продовжив працювати у штатному режимі. Завод є одним із ключових на півдні Росії.

За останній місяць українськи сили атакували близько десятка російських нафтопереробних заводів та порушили роботу щонайменше 17% потужностей НПЗ РФ.

Удари припали на сезонного попиту на бензин у Росії, де уже і до того спостерігався дефіцит бензину марки А-95 в окремих регіонах, який почали відпускати за талонами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі