У повітряних силах підтвердили відрядження двох пілотів до США, але кажуть, що це не навчання

Поділитися
У повітряних силах підтвердили відрядження двох пілотів до США, але кажуть, що це не навчання © Lockheed Martin
Окрім навчання пілотів в Міноборони переймаються підготовкою технічної бази для винищувачів нового покоління. 

Два українські пілоти дійсно зараз перебувають в Сполучених Штатах Америки, однак не на навчанні, а проходять ознайомлення з американськими фахівцями для дослідження рівня знань та умінь українських фахівців, які в майбутньому можуть розпочати навчання, заявив речник Повітряних сил України Юрій Ігнат у коментарі «Голосу Америки».

Зокрема вони мають оцінити, скільки часу піде на навчання українських пілотів та на скільки достатній їх рівень знань.

«Всі ці моменти враховуються, і будуть в подальшому зроблені кроки для того, щоб зрозуміти алгоритм дій: як ми діятимемо далі, де ми будемо навчати пілотів, якщо буде прийнято рішення про надання того чи іншого типу літака», - зазначив Ігнат.

За його словами, консультації ще тривають, зокрема і щодо типу літака, який може бути наданий Україні в разі успішних переговорів.

«Поки що американська сторона вивчає можливості наших пілотів, скільки їм знадобиться часу для перенавчання на сучасні винищувачі», - додав Ігнат

При цьому речник ВПС зауважив, що не менш важливим є навчання інженерно-авіаційного складу, який буде обслуговувати цю техніку.

«Це дуже важливий момент, тому що на один літак обслуговують десять, а то й більше - десятки, скажімо так, фахівців, які щодня його експлуатують, обслуговують дивляться за всіма системами. Тому це питання теж на часі, а вже підготовка інфраструктури, це вже Україні робиться поетапно», - підкреслив він.

За словами Ігната, Міноборони України «сьогодні працює над адаптацію летовищ, запасних аеродромів, оперативних аеродромів для прийняття цих літаків».

Напередодні американські ЗМІ повідомили, що двоє українських пілотів наразі перебувають у Сполучених Штатах і навчаються управлінню на симуляторах, що крім іншого, передбачають відпрацювання навиків управління винищувачами F-16, а незабаром до них можуть приєднатися інші їхні колеги-пілоти.  Водночас джерела ЗМІ в адміністрації зазначили, що мова про керування безпосередньо літаками F-16 ще не йде.

Раніше Юрій Ігнат зазначав, що американський винищувач F-16 є найкращим варіантом для України і міг би поєднати в собі функції винищувача, штурмовика та бомбардувальника.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі