Громадяни інших країн можуть служити в авіації Збройних сил України, бути пілотами чи працівниками інженерно-авіаційного складу, заявив в ефірі телемарафону речник командування Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат.
За його словами, до ЗСУ з початку повномасштабного вторгнення Росії у Повітряні сили зверталися тисячі людей, які були готові іти на службу.
«Було дуже багато від людей, пов’язаних з авіацією. Це українці, які працюють за кордоном на різних типах авіаційної техніки. Усі пропонували свою допомогу, щоб стати на захист України. Серед них були і громадяни інших держав», — сказав Ігнат.
Він зазначив, що в ЗСУ є іноземні легіони, які воюють на рівні з українцями, тому служба іноземців і в авіації виглядає цілком логічною.
«Якщо є військово-облікова спеціальність як пілот, інженерно-авіаційний склад, то ці люди можуть ставати на цілком законних підставах військовослужбовцями ЗСУ. Громадянин іншої держави, але військовослужбовець ЗСУ. І долучатися на ту чи іншу спеціальність», — зазначив Ігнат.
Він зауважив, що зараз ЗСУ експлуатують радянську техніку, тому вистарчає і своїх пілотів. Однак коли на озброєнні з’являться F-16 або інші зразки техніки, то, можливо, з’являться в штаті повітряних сил і іноземці.
«Тому що навіть досвід людей, які мають великий стаж роботи з цією технікою, знадобиться і в плані інструктажу», — додав спікер повітряних сил.
Раніше прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен заявляла, що країни-союзники обговорюють створення коаліції для надання Україні винищувачів. Яких саме — невідомо. А сенатори США від обох партій тиснуть на главу Пентагону щодо відправки F-16 в Україну, повідомляло Politico. Тим часом речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат пояснив, що Україні потрібні винищувачі F-16 для захисту від ракетних ударів РФ по містах. Своєю чергою США підтримають рішення будь-якої країни надати Україні винищувачі — такі рішення є суверенними й кожна країна має приймати їх самостійно.