У Києві збираються прибрати частину блокпостів, побудований після початку повномасштабної війни Росії проти України, а деякі з них будуть модернізовані. Про це на своєму Telegram-каналі повідомляє пресслужба КМВА, додаючи, що сьогодні ці оборонні конструкції розташовані в усіх районах столиці.
Вони обладнані бетонними блоками, мішками з піском, окопами, бліндажами. Все це виконує насамперед захисну функцію. Та наразі загроза повернення бойових дій до Києва зведена до мінімальної, зазначають у військовій адміністрації. Тож влада міста прийняла рішення удосконалити чинну оборонну систему.
"Деякі блокпости та інженерні споруди залишаться функціонувати; частина інженерних загороджень перейде в "сплячий" режим; інші інженерні загородження будуть повністю демонтовані", - повідомив начальник міської військової адміністрації Сергій Попко.
Ті інженерні споруди, які повинні й далі залишатися, модернізують, додав він: непридатні бетонні блоки, мішки з піском, протитанкові їжаки замінять на нові, бліндажі укріплять, а окопи упорядкують.
Деяку частину укріплень переведуть в "сплячий режим".
"Такі блокпости приберуть з проїжджої частини, але бетонні блоки, мішки з піском, протитанкові їжаки тощо залишать у визначених місцях. Щоб у разі виникнення загрози для столиці, оперативно повернути систему таких інженерних загороджень у бойових режим в найкоротший час", - розповів Попко.
Демонтують ті блокпости, в яких наразі немає потреби. В таких місцях з дорожніх частин приберуть бетонні блоки, мішки з піском і протитанкові їжаки - їх вивезуть, окопи засиплють, а бліндажі демонтують.
"Впровадження такого системного рішення зробить Київ більш комфортним для мешканців. Таким чином, ми розвантажимо дороги столиці, що дозволить киянам більш вільно пересуватися містом. Але прошу нікого не забувати – війна в Україні триває! Повністю воєнну загрозу з північного напрямку ніхто не знімав. Крім того, є й інші безпекові завдання, які мають виконуватися в столиці воюючої країни", - наголосив Попко.
Нагадаємо, очільник ГУР МО Кирило Буданов заявив, що якби 24 лютого 2022-го росіянам вдалося десантуватися та захопити аеродром у Гостомелі, Київ був би взятий. Що стосується загрози для української столиці станом на сьогодні, то глава розвідки вважає, що наразі варіанту нової агресії на півночі ворог не розглядає.