У звʼязку із загрозою ракетного удару уранці 13 листопада у Києві можуть запровадити графіки аварійних відключень електроенергії.
У Київській міській військовій адміністрації зазначили, що це превентивний захід.
Напередодні Повітряні сили ЗСУ повідомили про зліт до шести бортів Ту-95МС із аеродрому в російському місті Оленєгорськ Мурманської області.
Наразі у столиці прогриміли декілька вибухів. За інформацією КМВА, у місті працює протиповітряна оборона. Моніторингові пабліки повідомляють про пуски балістичних ракет.
Нагадаємо, гендиректор компанії Yasno Сергій Коваленко пояснив, що світло можуть вимикати превентивно, оскільки система електромереж працює як послідовний ланцюг, і якщо одна з ланок виходить з ладу, це може призвести до перевантаження та пошкодження обладнання на підстанціях або електростанціях.
Як захистити себе під час ракетного і дронового удару
Під час загрози ракетного обстрілу чи дронової атаки необхідно піти до укриття. Зокрема найкраще ховатися у:
- бомбосховищах;
- метро;
- під'їздах без вікон.
Якщо поруч немає укриття, то можна сховатися вдома. Для цього слід дотримуватися правила двох стін – між вами та вулицею з усіх боків має бути щонайменше дві стіни. Можна сісти в кутку кімнати нижче рівня вікна. Навпроти вас має бути стіна.
На кухні та у ванній кімнаті ховатися небезпечно – там є багато крихких та гострих предметів.
У під'їзді будинку можна сховатися, якщо сісти на сходах між поверхами. Якщо ви в багатоповерхівці, то важливо спуститися щонайменше на два поверхи нижче даху. У триповерховому будинку найбільш безпечним вважається другий поверх.
Раніше ми писали, що необхідно робити при сигналі повітряної тривоги.