Російська ракета «Циркон», якою росіяни атакували Київ 7 лютого та 25 березня, не виконує своє основне завдання, оскільки «летить не туди, куди треба», заявив у коментарі «Суспільному» керівник лабораторії військових досліджень Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) Андрій Кульчицький.
«Бойову задачу зазначена ракета не виконує. Все що заряджене, всі характеристики «супер», «гіпер» — все це слова, а насправді до бойового застосування ракеті ще йти та йти. Вона летить не туди куди треба, виконує не ту роботу, для якої пристосована», — розповів він про висновки, яких дійшли експерти після попередньої експертизи уламків.
Кульчицький додав, що українська протиповітряна оборона може збивати ці ракети. Зокрема, на одному з уламків збитої у понеділок ракети чітко видно, що її ліквідувала система Patriot.
Також він розповів, що бойова частина «Циркону» містить не більше 40 кілограмів вибухівки, що доволі мало у порівнянні із бойовою частиною таких ракет як X-101 та X-22. Однак криміналісти ще проводять аналіз речовини із бойової частини, аби мати остаточне уявлення про рівень загрози, який вона може нести.
«Аналізи ми ще поводимо, визначимо яка саме там речовина. Але бойова частина мала», - зазначив експерт.
Російські війська вдарили по Києву двома протикорабельними гіперзвуковими ракетами «Циркон» вранці 25 березня.
Раніше вважалось, що «Циркон» не може розвивати гіперзвукову швидкість, однак дослідження показали, що ракета таке є гіперзвуковою та, відповідно, складною до збиття. Щоправда до заявленої швидкості в 9 махів вона не розганяється.