Начальник ГШ ЗСУ Андрій Гнатов зазначив, що обов'язки, завдання та функції ТЦК та Нацполіції у питаннях мобілізації чітко визначені та розмежовані в українському законодавстві. Під час інтерв'ю Liga.net він зауважив, що центри повинні займатися військовим обліком, призовом та оповіщенням військовозобов’язаних, а правоохоронці — "заходами примусу" щодо ухилянтів.
Воєначальник проти того, аби частину функцій ТЦК передавали поліції.
"Те, що виконують ТЦК і СП — це одні завдання. Те, що в межах своїх повноважень виконує Національна поліція — зовсім інші, — коментує Гнатов. — ... Як Національна поліція, наприклад, може вести військовий облік чи організовувати оповіщення громадян? Це просто абсурдно. Тому функції чітко розмежовані, і кожен орган має виконувати свої завдання відповідно до законодавства України".
Раніше командувач Національної гвардії Олександр Півненко зазначав, що, на його думку, людей з бойовим досвідом краще не залучати до мобілізаційних заходів, адже "важко бути стриманим, коли ти під Покровськом воював і втрачав друзів, а тут тебе шарпає за рукав той, хто переховується". Він підтримав ідею про те, що роботу ТЦК необхідно змінювати.
