З тих українців, які наразі мешкають у Німеччині, Польщі та Чехії, подіями та ситуацією в Україні цікавляться 56%. Частка тих, хто споживає інформацію лише з іноземних джерел, становить 14%, тоді як 42% отримує новини і з українських, і з іноземних ресурсів. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.
34% українців прямо вказали, що зовсім не цікавляться інформацією про Україну, а 11% обрали варіант «важко відповісти», що часто вважається формою ухилення від соціально несхвальної поведінки. Такі результати свідчать, що значна частина українських біженців поступово втрачають зв’язок з Україною.
«Держава, українське громадянське суспільство та прості громадяни мають зіграти свою роль у підтриманні контакту з громадянами закордоном, працювати з ними, зберігати зв’язок та мотивувати повернутися», — зазначає виконавчий директор КМІС Антон Грушецький.
Він додає, що комунікація не може бути односторонньою, оскільки українці за кордоном також мають свою «сферу відповідальності» і повинні мати мотивацію повернутися та докладати релевантних зусиль для збереження зв’язку з Україною.
Опитування українських біженців у Німеччині, Польщі та Чехії проводили протягом 20-26 квітня 2024-го КМІС на замовлення громадської організації Центр стратегічних комунікацій «Форум». Участь в ньому взяв 801 респондент у віці від 18 років. Статистична похибка не перевищує 3,5%.
Респонденти опитування також розповіли КМІС, за яких умов вони повернуться додому. Питання безпеки та функціонування критичної інфраструктури залишаються одними з головних факторів.