TIME назвав одним з глобальних ризиків 2024 року «розділену Україну»

Поділитися
TIME назвав одним з глобальних ризиків 2024 року «розділену Україну» © Генеральний штаб ЗСУ
Видання називає 2024 рік «точкою перелому у війні»

Журнал TIME склав ТОП-10 глобальних ризиків, які наражатимуть світ на небезпеку у 2024 році. Війну в Україні видання поставило на третє місце – після потенційних потрясінь через вибори президента США та можливого розширення війни на Близькому Сході – заявивши про ризик «розділення». 

«У 2023 році головними подіями були дві війни в Європі (Росія проти України) та на Близькому Сході (Ізраїль проти ХАМАСу). У 2024 році ці конфлікти розширяться, але найбільший глобальний ризик становить третя «війна» – Сполучених Штатів проти самих себе», – зазначає видання. 

Що пише TIME про Україну у 2024 році

  • Вторгнення Росії в Україну залишається історичною поразкою. НАТО поповнився новими членами – Фінляндією та Швецією. 
  • ЄС відкрив процес членства для України, Росія зіткнулася з 11 раундами санкцій, і ще більше на підході, а половина її суверенних активів була заморожена – гроші все ймовірніше будуть використані на відбудову України. 
  • Європа більше не купує російські енергоносії. Але Україна буде де-факто розділена цього року, і Росія зараз має ініціативу на полі бою і матеріальну перевагу. 
  • 2024 рік – це точка перелому у війні: і якщо Україна найближчим часом не вирішить свої кадрові проблеми, не збільшить виробництво зброї і не розробить реалістичну військову стратегію, її територіальні втрати можуть виявитися незворотними і цілком можуть розширитися. 
  • Київ зазнав сильного удару від зменшення політичної та матеріальної підтримки з боку Сполучених Штатів, а перспективи європейської допомоги лише трохи кращі. Україна відчайдушно потребує більше військ. 
  • З усіх цих причин цього року Київ піде на більші військові ризики, в тому числі завдасть ударів по більшій кількості цілей на території Росії, що спровокує безпрецедентну російську реакцію і може втягнути НАТО в конфлікт.

Нагадаємо, президент і головний виконавчий директор Atlantic Council Фредерік Кемпе нещодавно розповів, якою бачить війну в Україні у 2024 році адміністрація президента США Джо Байдена. Він поділився баченням високопосадовців з Білого дому. 

Законопроєкт про посилення мобілізації в Україні, поданий урядом до парламенту, викликав бурхливе обговорення в суспільстві. З одного боку, в умовах затяжної війни всі розуміють, що армію необхідно поповнювати свіжими силами, а ті, хто воює від початку повномасштабного вторгнення, мають бути демобілізовані. З іншого боку – процес мобілізації має бути справедливим і чесним. Інакший підхід демотивує і тих, хто вже воює, і тих, кому воювати доведеться. Про найскладніші питання мобілізації пише директор Інституту міста Олександр Сергієнко у статті «Як перемогти у війні? Пристрасті «за» та «поза» законом» на ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі