«Дорогу життя» в Бахмуті захищати від росіян допомагали, в тому числі й снайпери Центру спеціальних операцій «А». Глава Служби безпеки України Василь Малюк у фільмі «Бахмут. Дорога життя» пояснив, як працювали снайпери ЦСО та, чому на них полюють окупанти.
Загалом бійці ЦСО прибули до Бахмута в середині лютого у складі снайперського підрозділу. В якийсь момент на деяких позиціях ворог зміг підібратися настільки близько, що обстрілював з кулемета «дорогу життя». На той момент підрозділ «Гонор» тримав посадку, яка була безпосередньо близько до «дороги життя». За словами одного з бійців ЦСО «А», на той момент «Гонор» був останнім рубіконом, який не дозволяв окупантам перерізати цю дорогу і знищити логістичне сполучення Бахмута.
Сам командир роти «Гонор» батальйону «Вовки Да Вінчі» Сергій Філімонов зазначив, що в якийсь момент ситуація з обороною «дороги життя» була катастрофічна і ворог майже захопив її. І в той момент, як додав керівник ЦСО «А» СБУ Євгеній Хмара, на цей напрямок перекинули бійців з «Альфи».
«Найбільш дієвими та ефективними засобами в той час на тій території були снайперські пари, оператори вогневих засобів та засобів розвідки», – додав Хмара.
Василь Малюк своєю чергою пояснив, що «дорогу життя» потрібно було втримати, аби не дозволити росіянам взяти в кільце Бахмут та просуватися далі в напрямку міст Щастя, Костянтинівка, Дружківка, Слов’янськ тощо.
Українські снайпери, як додав Малюк, у складі малих тактичних груп прикривали військових біля «дороги життя». Крім того, вони виконували контрснайперську, контрдиверсійну роботу та коригування вогню для ЗСУ.
Малюк додав, що більшість снайперів ЦСО «А» – це чемпіони світу зі снайпінгу. Вони виконують найскладніші завдання під час війни.
«Це ті, хто жалить голкою прямо в серце. Це унікальна робота, філігранна робота. Чому на них дуже активно також полюють русаки? Тому що це ті, які дістають топових негідників реально з великих дистанцій. І вони це роблять постійно, стало, ефективно», – розповів Малюк.
Він також додав, що контррозвідка є лідером за кількістю знищеної бронетехніки за допомогою ударних дронів. І під час візиту Малюка до Бахмута снайперів СБУ вирішили посилити ще й бойовими групами з FPV-дронами. За його словами, одна з груп СБУ за чотири бойові виходи повністю знищила 79 одиниць техніки. Тобто, дрон, який коштує від 450 до двох тисяч доларів, палить багатомільйонний танк. Це, пояснив глава спецслужби, дуже зрозуміла арифметика, що доводить ефективність дронів.
«Наші Сили оборони зробили все можливе і неможливе, щоб утримати фортецю Бахмут», – зазначив Малюк.
Раніше начальник штабу артилерії 4-ї бригади НГУ «Рубіж» Денис Нагорний заявив, що РФ хвилями кидає піхоту на бахмутському напрямку. Українські військові там перейшли до позиційної оборони через погіршення погодних умов. За його словами, окупанти мінують шляхи відходу, щоб їхня піхота не змогла відійти під час штурму.