The Hill: У Росії не лишилося нічого, що вона могла б кинути проти України, окрім ядерної зброї

Поділитися
The Hill: У Росії не лишилося нічого, що вона могла б кинути проти України, окрім ядерної зброї © КМДА, Олексій Самсонов
Американські військовий і економіст пишуть, що у Москви фактично не залишилося нічого, що вона могла б кинути проти України, окрім ядерної зброї, але і цей варіант нічого не дав би.

Це був ще один невдалий тиждень для Владіміра Путіна, його міністра оборони Сєргєя Шойгу і начальника Генштабу Валерія Гєрасімова. На стільки невдалий, що вони розпочали злочинні удари відплати по цивільних об'єктах у Києві, але навіть тут зазнали невдачі.

Навіть найвідданіші російські пропагандисти зараз спантеличені цією самогубною військовою стратегією і відсутністю рішучості Кремля піти ва-банк. Владімір Соловйов закликав російських громадян «зрозуміти, що йде війна», «перейти на військові рейки» і визнати, що «ми воюємо проти НАТО». Потім він закликав до нових авіаударів по українських містах.

«Після 16 місяців війни Путін і його генерали вже не мають, чим відповісти Україні. Російські сухопутні війська регулярно зазнають поразки і приниження. Цілі з'єднання разом з офіцерами здаються в полон. Ракети Storm Shadow, що постачаються Великою Британією, безкарно наносять удари по місцях, які колись вважалися безпечними», - пишуть в статті для The Hill полковник розвідки армії США у відставці Джонатан Світ і економіст Марк Тот, який раніше очолював Всесвітній центр торгівлі у Сент-Луїсі.

Вони зауважують, що кордон Росії виявився не захищеним. Підрозділи «Добровольчого російського корпусу» разом з «Легіоном Свободи Росії» продемонстрували це 22 травня під час рейду в Бєлгородській області. Небо над Москвою теж залишається неспокійним. Удар безпілотника по флагштоку на вершині Кремля перед парадом 9 травня став прелюдією атаки дронів 30 травня, знову розлютивши Євгенія Прігожина, який контролює найманців «Вагнер», і ультранаціоналіста Ігоря Стрєлкова. Вони розкритикували Путіна за нездатність захистити російських громадян, які живуть у столиці.

«Жодні перекручування Кремля не можуть приховати цю незручну правду, хоча не можна сказати, що ніхто не намагався це зробити», - пишуть автори.

Момент «в стилі Багдадського Боба» стався 30 травня, коли Шойгу заявив про неймовірні успіхи на полі бою. 

«Російські війська продовжують наносити ефективний вогневий удар по противнику. Перехоплено і знищено 196 ракет HIMARS, а також 16 ракет HARM і 29 крилатих ракет Storm Shadow», - йшлося в його заяві. 

Шойгу також похвалився, що Росія нібито завдала удар по американському ракетному комплексу Patriot в Києві і «ліквідувала» 70 учасників рейду в Бєлгородській області в ході «контртерористичної операції». На завершення він заявив, що 8 українських безпілотників, запущених під час «терористичної акції, націленої проти цивільного населення» в Москві, були знищені. Присутні в залі військові офіцери стоїчно сиділи, слухаючи те, що, безсумнівно, було фарсовою кремлівською пропагандою. 

Відставний російський морський офіцер Константін Сівков намагався надурити аудиторію, стверджуючи, що атаки безпілотників у Москві насправді були «дуже корисними, тому що вони допоможуть мобілізувати російське суспільство на боротьбу з ворогом». Мер Москви Сєргєй Собянін також применшив ефективність атаки, заявивши, що «атака БПЛА завдала незначної шкоди кільком будівлям. На місці події працюють всі екстрені служби міста. Вони з'ясовують обставини того, що сталося. Наразі ніхто серйозно не постраждав». 

Незважаючи на російську пропаганду, удари безпілотників стали ще одним психологічним ударом, який роз'їдає російську психіку. Те, що було назване «спеціальною військовою операцією», триває вже 16-й місяць. Військовий злочинець Гіркін наголосив, що така обмежена військова операція не повинна було привести до українських ударів «по Енгельсу або Москві, де з радянських часів найкраща в Росії система протиповітряної і протиракетної оборони».

За відсутності стійкого наступального потенціалу Кремль все частіше звертається по допомогу пропагандистів, які представляють «удари відплати» Путіна по українському цивільному населенню як успіхи на полі бою. 

«Проте, оскільки російські ракетні удари і атаки безпілотників втрачають ефективність проти інтегрованої мережі протиповітряної оборони, яку Києву передали США і НАТО, Путін повертається до неявних погроз ядерною ескалацією і екологічними катастрофами в дусі Чорнобиля», - пишуть Світ і Тот.

Минулого тижня Путін підписав два документи, покликані донести ядерне послання США і НАТО. Перший передбачає розміщення тактичної ядерної зброї в Білорусі, хоча контроль над нею зберігається виключно за Кремлем. Аляксандр Лукашенко заявив, що «тактична ядерна зброя вже в дорозі».

Потім, у понеділок, Путін підписав закон про вихід Росії з Договору про звичайні збройні сили в Європі. Обидва укази додають новий зловісний вимір питанню чотирьох незаконно анексованих Москвою українських областей: Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької. У минулому Путін пообіцяв захищати російські території, «включно з анексованими регіонами, будь-якими засобами, що є в розпорядженні його армії, включно з ядерною зброєю».

Не маючи можливості застосувати ядерну зброю і не маючи адекватних звичайних засобів, Москва наразі вирішила замість цього створювати екологічні катастрофи. 26 травня російські війська підірвали ракетним ударом Карлівську греблю в Донецькій області на сході України, в результаті чого вода пішла вниз за течією і призвела до евакуації цивільного населення вздовж річки Вовча. Повені, що виникли внаслідок цього, зірвали «українські військові операції поблизу лінії фронту», одночасно підірвавши здатність Києва поповнювати запаси і підтримувати розгортання цих підрозділів.

Нові повідомлення Міністерства оборони України від 26 травня також свідчать про те, що Росія планує організувати велику аварію на Запорізькій АЕС в рамках операції «під чужим прапором», щоб «зірвати неминучий контрнаступ України». 

«Імітуючи український напад на станцію і провокуючи «витік радіоактивних речовин», Кремль, очевидно, очікує, що це призвести до початку «міжнародного розслідування, яке вимагатиме припинення вогню, що дозволить Росії використати перерву в бойових діях, щоб краще підготуватися до контрнаступу України»», - йдеться в статті.

Україна, однак, залишається непохитною і не бажає піддаватися на російський ядерний шантаж. Президент Володимир Зеленський оголосив 29 травня, що прийнято рішення щодо часу початку українського контрнаступу. «Ігри розуму» тривають, тільки цього разу умови диктує Україна.

«Глибокі удари, рейди, розвідка боєм, головні і допоміжні заходи - Герасімов зараз повинен готуватися до всіх непередбачуваних ситуацій на 900-кілометровому фронті. Тим часом українська армія стає сильнішою, а російському солдату в окопі залишається тільки дивуватися. У війні проти України у Путіна, по суті, залишилася лише його ядерна зброя. І він, швидше за все, знає, що навіть це не життєздатний або переможний варіант. Питання вже не в тому, чи Росія умовно програє у війні проти України, а в тому, коли це станеться», - пишуть автори. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі