Сусіди України розуміють транскордонний вплив війни на екологію — заступниця генсека ООН 

Поділитися
Сусіди України розуміють транскордонний вплив війни на екологію — заступниця генсека ООН  © ДСНС України
Програма ООН з довкілля працюватиме з дружніми країнами, щоб досліджувати транскордонний вплив, де це можливо.

Країни, які безпосередньо межують з Україною, усвідомлюють, що розв’язана РФ війна має транскордонний характер впливу на природу. Про це заступниця генерального секретаря ООН, виконавча директорка Програми ООН з довкілля Інгер Андерсен розповіла в інтервʼю «Укрінформу».

«Через кордон пролягають ліси. Вода тече в сусідню країну. Водоносні артерії з’єднані під землею, і морське середовище знаходиться там, де йому хочеться. Вітри віють так, як віють», - зазначила вона.

«Я думаю, що є розуміння цього не в останню чергу тому, що транскордонні впливи, очевидно, викликають занепокоєння в низці країн, які безпосередньо межують з Україною», - додала Андерсен.

Вона вважає, що забруднення Чорного моря, річки Дніпро чи повітря має викликати занепокоєння у всіх, хто потенційно може зазнати такого впливу.

Саме тому, за її словами, програма ООН з довкілля працюватиме з дружніми країнами, щоб досліджувати транскордонний вплив, де це можливо.

Збитки України у цій війні не можна вимірювати лише людськими, фінансовими чи інфраструктурними втратами, адже наша екологія також зазнала нищівного удару агресора. «Не допустити екологічного «відступу» закликає Ольга Попова.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі