Судитимуть експравоохоронця з Криму, який переслідував кримських татар та працював на ФСБ

Поділитися
Судитимуть експравоохоронця з Криму, який переслідував кримських татар та працював на ФСБ © unsplash/tingeyinjurylawfirm
Він добровільно приєднався до лав російської спецслужби після захоплення Криму. 

Державне бюро розслідувань завершило спеціальне досудове розслідування та направило до суду обвинувальний акт стосовно колишнього українського правоохоронця, який після захоплення росіянами Криму зрадив присягу та вступив до лав ФСБ. Про це повідомляє ДБР.

Під час слідства правоохоронці встановили, що зрадник отримав посаду слідчого в управлінні ФСБ по Криму та Севастополю та займався переслідуванням кримськотатарських активістів. У межах ініційованих ним кримінальних проваджень місцеві окупаційні суди визнавали кримськотатарські релігійні організації терористичними, а лідерів кидали за ґрати.

У 2018 році зрадник вів справу проти українських моряків, яких полонили росіяни в районі Керченської протоки. На суді він клопотав про тримання під вартою у слідчому ізоляторі всіх затриманих українців, у тому числі поранених.

Колишньому українському правоохоронцю інкримінують дезертирству та державну зраду, відповідальність за що передбачена ч. 1 ст. 111 та ч. 1 ст. 408 КК України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років.

Нагадуємо, в листопаді 2018 року три кораблі ВМС України – малі броньовані катери «Бердянськ» та «Нікополь» і буксир «Яни Капу» – вирушили у місію з метою навігації з українського порту Одеса через Керченську протоку. Під час заходу в протоку вони зустрілись із прикордонними суднами РФ, які спочатку за надуманими причинами не пропустили їх через протоку, а потім не відпустили назад і зрештою взяли їх на таран та захопили разом з екіпажем. Поранень дістали декілька українських моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовців.

Через пів року Міжнародний трибунал ООН з морського права виніс рішення, яким зобов'язав Росію звільнити українські кораблі та полонених українських моряків. Проте це рішення Росія проігнорувала. Українці були звільнені лише 7 вересня 2019 року в рамках обміну між Україною і Росією у форматі 35 на 35. 18 листопада 2019 року в акваторії Чорного Моря РФ передала Україні катери «Бердянськ» та «Нікополь» і буксир «Яни Капу».

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі