Кадрові зміни у Збройних силах України, зокрема на рівні їх оперативного керівництва, є суверенною справою України, і ані Брюссель, ні Вашингтон не можуть мати на неї жодного впливу, заявили генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг та радник із національної безпеки США Джейк Салліван, повідомляє Укрінформ.
Коментар посадовців прозвучав під час спільної пресконференції за підсумками зустрічі радників з національної безпеки країн Альянсу у відповідь на запитання журналістів щодо можливої відставки Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.
«Українці мають говорити самі за себе. Питання про майбутнє будь-якого військового персоналу - це суверенне рішення, яке приймає суверенна країна. Очевидно, що обраний лідер має робити свій вибір, хто очолюватиме оперативне військове керівництво. Все, що я можу сказати: з точки зору Сполучених Штатів, ми маємо намір продовжувати підтримувати українську владу і українських військових у їх зусиллях. Але кадрові рішення — це справа українців. Ми не можемо це вирішувати з Вашингтона, або звідси, з Брюсселя», — зазначив Салліван.
Цю позицію підтримав також Єнс Столтенберг.
«Це українське рішення, і НАТО не може мати жодної точки зору стосовно цього. Але я вітаю дуже чітку заяву міністра закордонних справ Кулеби, який заявив, що будь-які зміни не зашкодять відносинам України з партнерами і з НАТО. Тож ми продовжимо нашу підтримку, і саме це має значення», — наголосив генсек.
Нещодавно видання WP повідомило, що Україна поінформувала Білий дім про те, що президент Володимир Зеленський вирішив звільнити Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.
Джерела ZN.UA повідомили, що Зеленський зустрівся із Залужним, щоб особисто обговорити питання його відставки. Очільник держави запропонував головкому написати рапорт на звільнення, проте не запропонував іншої значущої посади, яку б той міг зайняти.