На полях Мюнхенській конференції з безпеки у п'ятницю, 14 лютого, відбулася зустріч президента України Володимира Зеленського та віцепрезидента Сполучених Штатів Америки Джей Ді Венса. Після зустрічі Венс заявив, що США хочуть, щоб війна завершилася тривалим миром.
"І головна мета полягає в тому, як це окреслив президент Трамп: ми хочемо, щоб закінчилася війна, ми хочемо, щоб вбивства зупинилися, але ми хочемо досягти тривалого миру, а не такого, який призведе до конфлікту в Східній Європі всього за пару років", – сказав Венс.
Венс додав, що була проведена низка "хороших розмов" про досягнення миру і таких діалогів буде ще більше найближчими днями, тижнями і місяцями.
Минулого тижня Венс заявив, що сподівається зосередити свою першу закордонну поїздку в якості віцепрезидента на завершенні війни. За словами Дональда Трампа, до Венса в Мюнхені приєднається Кіт Келлог, спеціальний представник у справах Росії та України, який після конференції відвідає Україну.
Президент додав, що міністр фінансів Скотт Бессент також поїде в Україну, щоб зустрітися із Зеленським, не назвавши, втім, дати візиту.
Венс палко виступав проти продовження допомоги США Україні, хоча в інтерв'ю Fox News, яке вийшло в ефір у понеділок, Трамп сказав, що продовжить надавати Києву військову підтримку в обмін на 500 мільярдів доларів у вигляді рідкісноземельних мінералів. Минулого тижня Зеленський заявив Reuters, що готовий до угоди щодо цих ресурсів.