Скільки ракет і дронів залишилось у Росії: відповідь ГУР

Поділитися
Скільки ракет і дронів залишилось у Росії: відповідь ГУР © Getty Images
Повітряні війська противника отримують «Шахеди» від Тегерану партіями по 250-300 штук, вдаватися саме до масових атак після затишшя окупантам більш вигідно, адже це збільшує шанси обійти ППО.

Ворог вночі вкотре атакував Україну іранськими дронами, згідно з нещодавніми даними від української розвідки, у РФ залишилось 200 безпілотників типу Shahed. Йдеться про отримані від Ірану наприкінці 2022 та на початку 2023 року. Цифри тиждень тому озвучив в інтерв'ю РБК-Україна Вадим Скібіцький, заступник начальника ГУР Міноборони.

Повітряні війська противника отримують «Шахеди» від Тегерану партіями по 250-300 штук. Проте в ГУР прогнозують, що  Росія буде намагатися налагодити власне виробництво.

Нинішню ситуацію оцінили так:

 

"Але вони їх не використовують так масово, як раніше. Це підтверджує те, що в них немає великого запасу – вони економлять", – уточнив Скібіцький. 

Росіяни тепер в основному накопичують дрони і намагаються нанести саме масований удар, поєднуючи різні засоби ураження – це їм необхідно, щоби прорвати нашу ППО.

За його словами, росіяни використали близько 800 одиниць дронів із 1750, які вони мали отримати за контрактом.

Передусім у реалізації власного виробництва росіяни стикаються з нестачею комплектуючих. Все через міжнародні санкції. Якщо якось і можна отримати необхідні для дронів елементи на кшталт оптики,  мікросхеми, чіпів, елементів живлення, то все це відбувається через треті країни, контрабандою, - так, щоб обійти санкції. 

«БПЛА — доволі проста річ у виробництві. Тут головне навіть не стільки виробництво, скільки комплектуючі *(вищезгадані). І якщо ми та наші партнери знаємо, як здійснюється поставка цих компонентів, то Росії буде складно отримувати їх у великій кількості. Хіба що в обхід санкцій, контрабандою, через треті країни» — зазначив Скібіцький.

Скільки залишилось ракет у Росії

На кінець 2022 року російські виробники могли випускати по 20-30 крилатих ракет "Калібр" та "Х-101" щомісяця. З "Іскандерами" дещо складніше. Але ГУР  МО відомо, що ворог має намір подвоїти обсяги виробництва. Проте зважаючи на велику кількість іноземних компонентів в цих ракетах, Мсокві реалізувати задум непросто, знову ж таки через санкції. 

Росія вже значно знизила кількість високоточних ракет під час ударів, більшим також став інтервал між нанесенням ударів. Якщо початково удар відбувався умовно раз на тиждень, потім – раз на 10-14 днів, то зараз це вже в середньому двічі на місяць.

Резюмуючи слова Скібіцького:

"У росіян (за підрахунками ГУР), залишилося 15% від тих обсягів, що були до початку війни. Мова йде про високоточні "Іскандери", "Калібри", Х-101, Х-555, "Кинжали", а також про ракети Х-22. Проте якщо розглядати окремо по видах, то, наприклад, запаси "Калібрів", Х-101 та Х-555 складають навіть менше ніж 10%".

Хоча російський оборонний комплекс і хотів би розраховувати  б і на балістичні ракети як допомогу Ірану, але це залежатиме від рішення Тегерана, де усвідомлюють, що, зробивши такий крок, нахтовхнуться на чергові санкції  - вся міжнародна спільнота знатиме, чиє це буде озброєння, зазначив заступник начальника ГУР.

Проте у випадку з дронами, як відомо, побоювання щодо міжнародних санкцій не відвернули Тегеран від "дружби" з Москвою. 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі