Станом на 10:30 30 квітня в Чорному морі на бойовому чергуванні знаходиться сім російських кораблів, повідомили у своєму Telegram-каналі Військово-Морські Сили Збройних Сил України.
Ще один ворожий корабель присутній в Азовському морі. Також кораблі РФ є на бойовому чергуванні в Середземному морі – вдалось зафіксувати до чотирьох ворожих кораблі, з яких один носій крилатих ракет «Калібр» із загальним залпом до 16 ракет.
Водночас російські судна активно курсують між Азовським та Чорним морями. Так, за добу до Азовського моря Керч-Єнікальською протокою пройшло 31 судно, з них вісім рухались з протоки Босфор. Натомість до Чорного моря з Азовського пройшло 17 суден, з них шість продовжили рух у напрямку протоки Босфор;
«Росія продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р., вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS), на цивільних суднах в акваторії Азовського моря», - наголошують у ВМС ЗСУ.
На початку тижня в окупованому Севастополі російська адміністрація заявила про спробу атакувати російський флот надводними дронами.
Вранці 29 квітня в Севастополі спалахнула нафтобаза. Окупаційний «губернатор» Севастополя Міхаіл Развожаєв повідомив, що пожежа сталася після атаки безпілотника.
У Генштабі ЗСУ повідомили, що атака на нафтобазу у тимчасово окупованому Севастополі спричинила серйозний ефект і не лише практичний – втрата росіянами значного ресурсу для своїх військових кораблів, а й психологічний.