Основний український контрнаступ ще не почався. А зараз тривають підготовчі операції і перевірка слабких місць в російській обороні.
«Звичайно, перевірка відбувається дуже інтенсивно на кількох напрямках і, на жаль, з великими втратами. Але з аналізу того, які саме підрозділи були задіяні на цих напрямках, випливає, що це було не більше двох бригад. На жаль, втрати, які зафіксовані, включають найцінніші речі - наприклад, танки "Leopard або БМП Bradley. Такий втрат не багато, але вони є», - цитує Rzeczpospolita генерала Мєчислава Бенека, який раніше обіймав посаду заступника стратегічного командувача НАТО.
Він вказав на те, що армія Росії змінила свою тактику і тепер «дуже ефективно використовує гелікоптери», запускаючи ракети з-за меж досяжності засобів протиповітряної оборони української армії.
«Бойові вертольоти - це дуже небезпечна зброя. Вони можуть запускати ракети з відстані 5-9 кілометрів залежно від типу ракет і знищувати танки. І це те, чого не вистачає Україні - ефективної протиповітряної оборони для військ в наступі і інших засобів для протидії нападам з повітря: російським вертольотам і літакам», - сказав генерал Бенек, додавши, що і Росія зазнає великих втрат в техніці і живій силі.
На його думку, українські військові зроблять висновки з проведеної розвідки боєм.
«Я підозрюю, що буде якась оперативна пауза, перегрупування сил, і вони виберуть напрямок, на який за підтримки авіації введуть ці важкі бригади. А їх в України все ще близько 9-10», - сказав польський генерал.
При цьому, він відмовився говорити про те, коли почнеться основний удар контрнаступу України. Втім, Бенек допустив, що це може статися до саміту НАТО у Вільнюсі.
«Україна захоче продемонструвати, що техніки, яку вона отримала, а також її рішучості, і підготовки вистачить для того, щоб Україна мала волю повернути свої землі», - вважає польський генерал.
Rzeczpospolita пише, що Україна, швидше за все, підготувала для контрнаступу 12 нових бригад, 9 з яких озброєні західною технікою: танками Leopard і Challenger, а також БМП Bradley. В ході операцій, які почалися 4 червня, українській армії вдалося звільнити близько 113 квадратних кілометрів на півдні України і вісім населених пунктів.