Російський завод в «Алабузі» цього року перевиконає свій план із виробництва БПЛА – WSJ

Поділитися
Російський завод в «Алабузі» цього року перевиконає свій план із виробництва БПЛА – WSJ © Getty Images
На підприємстві планують виробляти 6 тисяч «шахедів» щорічно, а також інші дрони.

Нещодавня атака українських дронів на об’єкти в спеціальній економічній зоні Росії «Алабуга» свідчить про важливий аспект війни в Україні – швидкість, з якою Росія може нарощувати виробництво розроблених Іраном розвідувальних і ударних дронів, використовуючи китайські компоненти, африканську робочу силу та логістичні мережі. Як пише The Wall Street Journal, російський завод нарощує свої потужності все більше та більше, перевищуючи попередній план.

Угоду щодо будівництва заводу з виробництва безпілотників уклали з іранським керівництвом наприкінці 2022 року, пообіцявши натомість 1,7 мільярда доларів США, частина яких мали б бути виплачені золотими злитками.

Відповідно до контракту, завод у Алабузі планує випускати 6000 ударних безпілотників Shahed на рік, а також безпілотники спостереження. За даними лондонського Міжнародного інституту стратегічних досліджень, наприкінці квітня завод випередив свій виробничий графік, уже поставивши 4500 обіцяних Shahed.

Десятки розвідувальних безпілотників М3 «Альбатрос», виготовлених на заводі «Алабуга», отримали детальні фотодані про українські позиції та переміщення на передовій. Їх виробник заявив, що безпілотники вже допомогли відбити спробу вторгнення України в прикордонний з Росією Бєлгородський район.

Також Росія виробляє власні боєголовки, прискорюючи виробництво боєздатної зброї, оскільки, згідно з висновками експертів, новіші версії «шахедів» були зроблені в Росії.

Наростити виробництво безпілотників Москві допомагає використання тіньових логістичних мереж Тегерана та використання його військових технологій. Зокрема, Іран впродовж багатьох років використовував для ухилення від західних санкцій підставні компанії, які були зареєстровані в Гонконгу чи Дубаях. США періодично накладали санкції на такі компанії, але йшлося про невеликі частини великої мережі, яка швидко адаптувалась та створювала нові компанії.

Згідно з даними Міністерства фінансів США, в одній частині російського проекту з виробництва безпілотників була задіяна іранська підставна компанія в ОАЕ під назвою Generation Trading FZE. Компанія продавала Росії моделі безпілотників, запчастини та підключені наземні станції. На папері ж підприємство виробляє човни.

WSJ зазначає, що для розширення виробництва безпілотників Росії, насамперед, потрібні були кваліфіковані робітники. Спочатку на заводі залучали студентів із сусідніх технічних коледжів, але їх виявилось недостатньо, тому керівництво підприємства стало поглядати на Африку.

«Заробітна плата студентів ОЕЗ «Алабуга» становить майже 1000 доларів на місяць, що майже вдвічі перевищує середню зарплату в Росії. На початку минулого року російські бізнесмени з ОЕЗ «Алабуга» орендували зал в елітній школі в столиці Уганди, де  зібрали молодих студенів. Їм запропонували кваліфіковану роботу з оплатою в три рази більшою, аніж заробітна плата в Уганді, авіаквитки, безкоштовне житло та диплом університету, в разі приєднання до програми роботи й навчання», - пише видання.

До рекрутингу залучили і угандійських вчителів, які мають підбирати учнів із відповідними здібностями. Один із рекрутерів, заступник директора середньої школи в Лубірі Джозеф Казібве розповів, що росіяни зацікавлені в молодих жінках, які досягли успіхів у точних науках у середній школі. При цьому він заявив, що не знав, що вони братимуть участь у створенні дронів.

«Наша робота полягає в тому, щоб визначити відповідних кандидатів. Після цього росіяни беруть на себе повну відповідальність за процес. Вони не діляться з нами своїми критеріями найму, і ми не знаємо, як і кого вони зрештою обирають», - розповів він.

За даними видання, більше тисячі жінок поїхали до «Алабуги» з усієї Африки, а ще тисяча студенток, ймовірно, приєднається до цьогорічного набору.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі