Російський "Сєргєй Котов" на дні — що відомо про знищений корабель окупантів

Поділитися
Російський © Міноборони РФ
Це судно було введене до складу Чорноморського флоту лише 2022-го року.

Сьогодні вночі Сили оборони України знищили російський патрульний корабель "Сергей Котов" поблизу Феодосії. Пізніше ГУР опублікувало відео, де видно удар по кораблю п'ятьма морськими дронами Magura.

Також стало відомо, що на борту судна перебував гелікоптер Ка-29 та значна кількість озброєння, яке й мало бути на кораблі за штатом.

"Сергей Котов" - це новітній патрульний корабель проєкту 22160, який спустили на воду у 2021 році. До складу Чорноморського флоту РФ корабель увійшов вже після початку повномасштабного вторгнення в Україну - у липні 2022 року. Загалом у РФ є чотири такі судна - ""Василий Быков", "Дмитрий Рогачев", "Павел Державин" та "Сергей Котов". Екіпаж судна становить до 80 людей, а його ціна - близько 60 мільйонів доларів.

Подібні корвети призначені для охорони територіальних вод, патрулювання 200-мильної виключної економічної зони у відкритих і закритих морях, припинення контрабандної та піратської діяльності, пошуку та надання допомоги постраждалим при морських катастрофах, екологічного моніторингу довкілля у мирний час, охорони кораблів і суден на переході морем, а також військово-морських баз і водних районів.

Раніше ГУР вже уражали цей корабель. Це сталося влітку 2023-го, але тоді повністю затопити "Котова" не вдалося. Однак пошкоджень кораблю завдали, через що пізніше впродовж певного часу ремонтували. Втім, цього разу "Сергей Котов" вже точно не буде відремонтований.

Характеристики:

  • Водотоннажність: 1800 тонн
  • Довжина: 94 метри
  • Ширина: 14 метрів
  • Осадка: 4,5 метри
  • Швидкість: 25 вузлів
  • Дальність плавання: 6000 миль
  • Екіпаж: 80 осіб.

Озброєння:

  • 76-мм артилерійська установка АК-176МА
  • 30-мм артилерійська установка АК-630М
  • зенітний ракетний комплекс "Гибка"
  • пускова установка ракет "Торнадо-С"
  • два 14,5-мм кулемети КПВТ
  • два 7,62-мм кулемети ПКТ

Патрульні кораблі проекту 22160 призначені для:

  • патрулювання територіальних вод і виключної економічної зони
  • захисту морських комунікацій
  • охорони державних кордонів
  • боротьби з піратством
  • підтримки висадки десанту
  • надання допомоги тим, хто потерпає лихо.

Окрім цього, на кораблі є можливість встановлення модульного контейнерного озброєння та обладнання, у тому числі крилатих ракет «Калібр» або Х-35 у складі ракетного комплексу «Калібр-К». У серпні 2020 року вони проходили випробування на кораблі «Василий Быков» на випробувальних полігонах Північного флоту.

"Сергій Котов" був названий на честь Героя Радянського Союзу, капітана 3-го рангу Сергія Котова, який командував підводним човном "Щ-201" під час Другої світової війни. "Щ-201" здійснив 10 бойових походів, потопив 10 ворожих кораблів і суден.

Морський дрон MAGURA

В цьому тексті неможливо не згадати дрони MAGURA, завдяки яким і відбулося потоплення російського корабля. Це новітні українські морські БПЛА, які отримали свою славу завдяки знищенню російських суден в Чорному морі за останній рік.

"MAGURA V5 розроблений з використанням передових методів проєктування. Гідродинамічний корпус і гладкий профіль V5 дозволяють йому таємно переміщатися з чудовою маневровістю. Це доступне рішення, яке легко запустити з будь-якого віддаленого місця", – наводить характеристики цього апарату компанія "Спецтехноекпорт".

Профільне видання Defense Express звертає увагу на ще один плюс MAGURA. Для його запуску не потрібна складна інфраструктура. "Пульт управління цим морським безпілотником виглядає досить компактним, не більшим за площиною, аніж сучасний ноутбук", – пише видання.

Обслуга безпілотника складає лише декілька осіб, включно із оператором, і не займає багато місця. Крім того, для спуску на воду катера не потрібні спеціальні майданчики (сліпи), хоча його вага і складає орієнтовно 1 тонну.

Крім того, за попередніми даними, MAGURA може працювати роєм, тобто в складі трьох безпілотників: двох стандартних та одного зі щоглою для апаратури. Ймовірно, це ретранслятор для передачі сигналу на інші морські дрони.

"Але якщо узагальнити все вищеописане, то зможемо побачити таку картину – система управління нашими катерами-камікадзе організована достатньо компактно, аби убезпечити її живучість на тлі загрози масованих ракетних атак РФ", – резюмує Defense Express.

Військові експерти також звертають увагу на дальність роботи і потужну ударну силу MAGURA. Капітан запасу, колишній заступник начальнику штабу ВМС України Андрій Риженко каже, що бойова частина дрона в 300 кг достатня для ураження невеликого корабля.

"Якщо такий дрон з такою кількістю вибухівки влучить в патрульний корабель, то він його просто знищить", – сказав він ВВС.

Таким чином, MAGURA повністю виправдовує заявлені характеристики та допомагає Силам оборони нищити російський флот. Зазначимо, що якщо подібний темп знищення суден збережеться, то до кінця 2024-го року ворог ризикує залишитися взагалі без кораблів у Чорному морі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі