Російська армія має нестандартне уявлення про допустимий рівень військових втрат — The New York Times

Поділитися
Російська армія має нестандартне уявлення про допустимий рівень військових втрат — The New York Times © EPA-EFE/ALESSANDRO GUERRA
Згідно з різними оцінками, Росія втратила під час взяття Авдіївки більше військ, ніж за 10 років війни в Афганістані в 1980-х роках.

Коли восени минулого року почався наступ на Авдіївку, колони російських військ піддавалася артилерійському обстрілу одна за одною. Росіяни розділили свої піхотні формування на менші підрозділи, щоб уникнути обстрілів, а кількість авіаударів збільшили.

Це було одне з кількох коригувань, які росіяни зробили, щоб переломити хід війни після катастрофічного першого року. Але ці зміни були затьмарені одним кричущим фактом — російська армія, як і раніше, була готова зазнавати великих втрат у людях і техніці, щоб домогтися навіть невеликих успіхів, пише The New York Times.

У російських військ інший больовий поріг, заявив один високопоставлений західний чиновник, а також нестандартний погляд на те, що вважається прийнятним рівнем військових втрат. Різні оцінки російських втрат, які циркулюють серед військових аналітиків, проросійських блогерів і українських чиновників, кажуть, що Москва втратила під час взяття Авдіївки більше військ, ніж за 10 років війни в Афганістані в 1980-х роках.

"Незважаючи на важкі втрати Росії в Авдіївці, вона, як і раніше, має перевагу в живій силі на всьому фронті і може продовжувати наступ за кількома напрямками", — говорить старший науковий співробітник Дослідницького інституту зовнішньої політики Роб Лі.

Деякі військові аналітики кажуть, що повний контроль над Донбасом — це той мінімум, який необхідний російському уряду, щоб представити війну в Україні як перемогу у себе вдома. Це, можливо, пояснює готовність Москви нести величезні втрати заради незначних успіхів.

Величезні втрати Росії пораненими й загиблими в Авдіївці, на думку деяких аналітиків, були лише побічним результатом стратегії, яка в основному досягла своєї мети, попри втрати людей і матеріальних засобів, особливо на тлі подальшого скорочення західної військової допомоги Україні. Російський військовий аналітик, близький до оборонної промисловості, Руслан Пухов написав минулого тижня, що штурм Авдіївки був частиною ширшої російської стратегії тиску на українські сили.

"Така стратегія, однак, є досить дорогою для російських збройних сил з погляду втрат, що може призвести до виснаження їхніх сил. Це, своєю чергою, може знову передати ініціативу українській стороні", — написав Пухов.

Оскільки війна триває вже третій рік, обидві сторони намагаються знайти достатню кількість людей, щоб продовжувати воювати на тому ж рівні інтенсивності. Набагато більше населення Росії, близько 144 мільйонів, що втричі перевищує населення України, дає їй значну перевагу в живій силі. Масштаб російських втрат частково нівелює вплив цієї арифметики.

"Російське вторгнення в Україну увійшло у відносно передбачуваний ритм: жодна зі сторін не має можливості розпочати масовані атаки, які б прорвали лінію оборони противника і дозволили б швидко здобути перемогу на полі бою. Натомість невеликі підрозділи просуваються вперед, покладаючись на артилерію і безпілотники, щоб відвоювати кожен клаптик землі", — повідомляє видання.

 

 

 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі