Потік туристів із Криму завадить постачанню військ РФ на Півдні – ISW

Поділитися
Потік туристів із Криму завадить постачанню військ РФ на Півдні – ISW Кримський міст крім іншого використовують і для постачання російської армії технікою і боєприпасами на півдні України © Чекаємо / Telegram

Скарги на жорстоке поводження російського військового командування з їх військами, що обороняються від українського контрнаступу на півдні України, спричинили бурхливе обурення у російському інформаційному просторі. Багато з них вказували на те, що 58-а загальновійськова армія і, ймовірно, інші російські з'єднання, дислоковані в Запорізькій області, страждають від браку постачання, який ще більше посилиться, якщо потік туристів та інших цивільних осіб уповільнить логістичні маршрути РФ на Півдні України. Про це йдеться в сьогоднішньому звіті Інститут вивчення війни. 

Як відомо, Керченський міст (інша назва Кримського) нерідко використовується для постачання російської армії в окупованому Криму та на півдні України боєприпасами, паливом та іншим військовим обладнанням. Про це днями заявили і в українському МЗС.

У Кремлі продовжують вдавати, що війна не стосується жителів Росії, і закликають їхати відпочивати до окупованого Криму, а тепер ще й пропонують маршрут через охоплені війною території. Адже із двох наземних шляхів постачання після пошкодження Керченського мосту залишився один - через окуповані Донецьку, Запорізьку та Херсонську області.

Подальші проблеми з підтримкою цього угруповання та подальші скарги, що виникають у російському інформаційному просторі, ймовірно, спричинять подальше обурення з боку російської ультранаціоналістичної спільноти та підірвуть довіру до міноборони РФ, вважають експерти ISW.

Російська та окупаційна влада, схоже, зайнята пом'якшенням наслідків удару про Кримському мосту, а не використанням інциденту для масованих інформаційних атак з риторичними інтонаціями.  Путін провів нараду, де віце-прем'єр Росії Марат Хуснуллін доручив очолити штаб і розробити рішення щодо пом'якшення проблем із рухом через міст.

Хуснуллін та інша окупаційна влада вирішила скасувати комендантську годину та перевірку паспортного режиму на основних автомагістралях до Росії на окупованих територіях, на яких діє військовий стан, щоб пом'якшити деякі проблеми з дорожнім рухом.

Заяви Путіна та інших чиновників були переважно передбачуваними; офіційні особи звинуватили Україну у проведенні «терористичної атаки» та пообіцяли відплату, що узгоджується з попередньою офіційною реакцією на українські провокації.

Міністерство закордонних справ Росії звинуватило Україну в завдання удару спільно з американською і британською розвідкою, просуваючи послідовну російську версію, спрямовану на хибне подання Росії яка нібито  перебуває в стані війни із Заходом, а не з Україною.

Деякі російські офіційні особи пов'язали напад на міст через Керченську протоку з Чорноморською зерновою ініціативою, термін дії якої минув сьогодні. Проте високопоставлені російські чиновники, зокрема Путін, перед атакою на міст дали зрозуміти, що Росія не хоче продовжувати угоду щодо зерна без істотних додаткових поступок. Малоймовірно, щоб Росія сумлінно брала участь у переговорах про продовження зернової угоди або будь-які інші переговори з Україною, як раніше оцінювала ISW.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі